../resim/urun/243246_B.jpg
Matematik Eğitiminde Teoriler

Editör(ler): Erhan BingölbaliSelahattin Arslanİsmail Özgür Zembat
Yazar(lar): Erhan BingölbaliSelahattin Arslanİsmail Özgür Zembat Derya ÇelikYaşar AkkanTuba Aydoğdu İskenderoğlu Selcen Çalık Uzun H. Bahadır YanıkGülseren Karagöz AkarErhan ErtekinAsuman Oktaçİbrahim Çetinİbrahim BayazitSibel KazakFerhan BingölbaliSerkan NarlıBülent GüvenYavuz KarpuzAsuman Duatepe PaksuAbdulkadir ErdoğanAli BozkurtYusuf KoçOben KanbolatNuray Çalışkan Dedeoğlu Menekşe Seden Tapan Broutin Sibel Yeşildere İmre Elif TürnüklüTemel KösaCengiz AlacacıFatih KarakuşAyşegül Sağlam Arslan Nilüfer Yavuzsoy Köse Zelha Tunç-PekkanEyüp SevimliMahmut Kertil Bülent ÇetinkayaAyhan Kürşat Erbaş Erdinç ÇakıroğluSavaş BaştürkZülbiye Toluk UçarBeste GüçlerHülya KılıçElif Yetkin Özdemir Sevgi SarıMine Işıksal BostanAslıhan OsmanoğluFatma Aslan-TutakOğuz KöklüEsra Bukova GüzelSemiha Kula ÜnverÇiğdem HaserKamuran TarımPerihan Dinç ArtutYüksel DedeEmel Özdemir ErdoğanOsman BirginBayram ÇetinMustafa İlhanYılmaz MutluDilek Tanışlı
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

72,25 % 15 indirim
85,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Tanınmış sosyal psikologlardan Kurt Lewin “İyi bir teori kadar pratik bir şey yoktur.” sözüyle iyi bir teorinin karmaşık olguları açıklamadaki gücüne vurgu yapmaktadır. Teoriyi pratik yapan temel unsur dağınık ve parçalar hâlindeki olgulara daha sistematik bakmayı mümkün kılması ve çıplak gözle görülenlerin arkasında yatan unsurlar hakkında fikir vermesidir. Öğrenme ve öğretmeyi konu edinen matematik eğitimi teorileri de birçoğumuz için aşikâr görünen olguların arka planında yer alan parametreleri ortaya koyması açısından son derece önemlidir.
 
Elinizdeki bu kitap Türkçe matematik eğitimi literatürü için bir ilk olup, son 40 yılda alanda üretilen teorileri özgün bir bakış açısıyla ele almaktadır.Üç akademisyenin editörlüğünde hazırlanan bu esere üçü yurt dışı olmak üzere 34 üniversite ve farklı kurumlarda çalışan 62 akademisyen 52 bölümle katkıda bulunmuştur. Türkçe matematik eğitimi literatürünün kimliğinin ve gündeminin belirlenmesinde öncü bir kaynak olacağını düşündüğümüz bu kitap çalışmasının, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle birlikte öğretmen ve öğretmen adayları için de temel bir kaynak teşkil edeceğine inanıyoruz.
 
Bu kitap çalışmasının teori üreten bir Türkçe matematik eğitimi araştırma kültürünün gelişmesine katkı sunması ümidiyle...

ISBN: 9786053183808

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Şubat 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 1016

Ebat: 23,5x17,8


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Ortaokulda Matematik Öğretimi (5-8. Sınıflar)

2
Yapılandırmacı Öğrenmede Matematik Problemlerini Çözebilme Yöntemleri

3
Teori ve Problemleriyle Analiz - I

4
Bilgisayar Destekli Geometri
53 adet satıldı
27,20

5
Cebire Giriş
31 adet satıldı
25,50

6
Çözümlü Diferensiyel Geometri Alıştırmaları

7
Genel Matematik 2
14 adet satıldı
34,00

8
Genel Matematik 1
8 adet satıldı
20,25

9
Temel Matematik 1
5 adet satıldı
20,25

10
Temel Matematik Cilt 2
4 adet satıldı
24,30