Pegem.Net../resim/urun/243246_B.jpg
Matematik Eğitiminde Teoriler

Editör(ler) : Erhan Bingölbali Selahattin Arslan İsmail Özgür Zembat 
Yazar(lar) : Erhan Bingölbali Selahattin Arslan İsmail Özgür Zembat  Derya Çelik Yaşar Akkan Tuba Aydoğdu İskenderoğlu  Selcen Çalık Uzun  H. Bahadır Yanık Gülseren Karagöz Akar Erhan Ertekin Asuman Oktaç İbrahim Çetin İbrahim Bayazit Sibel Kazak Ferhan Bingölbali Serkan Narlı Bülent Güven Yavuz Karpuz Asuman Duatepe Paksu Abdulkadir Erdoğan Ali Bozkurt Yusuf Koç Oben Kanbolat Nuray Çalışkan Dedeoğlu  Menekşe Seden Tapan Broutin  Sibel Yeşildere İmre  Elif Türnüklü Temel Kösa Cengiz Alacacı Fatih Karakuş Ayşegül Sağlam Arslan  Nilüfer Yavuzsoy Köse  Zelha Tunç-Pekkan Eyüp Sevimli Mahmut Kertil  Bülent Çetinkaya Ayhan Kürşat Erbaş  Erdinç Çakıroğlu Savaş Baştürk Zülbiye Toluk Uçar Beste Güçler Hülya Kılıç Elif Yetkin Özdemir  Sevgi Sarı Mine Işıksal Bostan Aslıhan Osmanoğlu Fatma Aslan-Tutak Oğuz Köklü Esra Bukova Güzel Semiha Kula Ünver Çiğdem Haser Kamuran Tarım Perihan Dinç Artut Yüksel Dede Emel Özdemir Erdoğan Osman Birgin Bayram Çetin Mustafa İlhan Yılmaz Mutlu Dilek Tanışlı 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

72,25 % 15 indirim
85,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Tanınmış sosyal psikologlardan Kurt Lewin “İyi bir teori kadar pratik bir şey yoktur.” sözüyle iyi bir teorinin karmaşık olguları açıklamadaki gücüne vurgu yapmaktadır. Teoriyi pratik yapan temel unsur dağınık ve parçalar hâlindeki olgulara daha sistematik bakmayı mümkün kılması ve çıplak gözle görülenlerin arkasında yatan unsurlar hakkında fikir vermesidir. Öğrenme ve öğretmeyi konu edinen matematik eğitimi teorileri de birçoğumuz için aşikâr görünen olguların arka planında yer alan parametreleri ortaya koyması açısından son derece önemlidir.
 
Elinizdeki bu kitap Türkçe matematik eğitimi literatürü için bir ilk olup, son 40 yılda alanda üretilen teorileri özgün bir bakış açısıyla ele almaktadır.Üç akademisyenin editörlüğünde hazırlanan bu esere üçü yurt dışı olmak üzere 34 üniversite ve farklı kurumlarda çalışan 62 akademisyen 52 bölümle katkıda bulunmuştur. Türkçe matematik eğitimi literatürünün kimliğinin ve gündeminin belirlenmesinde öncü bir kaynak olacağını düşündüğümüz bu kitap çalışmasının, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle birlikte öğretmen ve öğretmen adayları için de temel bir kaynak teşkil edeceğine inanıyoruz.
 
Bu kitap çalışmasının teori üreten bir Türkçe matematik eğitimi araştırma kültürünün gelişmesine katkı sunması ümidiyle...

ISBN: 9786053183808

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Şubat 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 1016

Ebat: 23,5x17,8


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yapılandırmacı Öğrenmede Matematik Problemlerini Çözebilme Yöntemleri

2
Teori ve Problemleriyle Analiz - I

3
Bilgisayar Destekli Geometri
49 adet satıldı
25,19

4
Cebire Giriş
23 adet satıldı
23,80

5
Genel Matematik 2
14 adet satıldı
29,75

6
Temel ve Genel Matematik
12 adet satıldı
27,55

7
Çözümlü Diferensiyel Geometri Alıştırmaları

8
Genel Matematik 1
8 adet satıldı
19,68

9
Temel Matematik Cilt 2
3 adet satıldı
22,50

10
Temel Matematik 1
2 adet satıldı
18,75