../resim/urun/243738_B.jpg
Kılavuz Kaptan Öğretmen

Örnek Olaylarla Zenginleştirilmiş

Editör(ler):
Yazar(lar): Gökhan Aksoy
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

24,65 % 15 indirim
29,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Öğretmenler, öğrencilerine iyi bir “kılavuz kaptan” olabilmek için hayat denizindeki tehlikeli dev dalgaların ve fırtınaların nerelerden gelebileceğini bilmeli, öğrencilerin aşmakta zorlandıkları dar boğazları çok iyi tanımalı, bunları seyir defterlerine not alarak gereken önlemleri almalılardır. Bu yüzden tüm öğretmenlerimizin öğretmenlik mesleğinin genel yeterliklerine sahip olması onu açık denizlerde bekleyen öğrencileri adına hayati öneme sahiptir.
 
Öğretmenlerimiz, öğrencilerine kılavuz kaptanlık yaparken bazen çıkmaza düşmekte, karşılaştıkları problemleri aşmakta zorlanmaktadırlar. İşte bu kitabın yazılma sebebi de budur. Amaç akıl hocalığı yapmak değil, sıkıntı yaşadıkları anlarda öğretmenlerimize bir arkadaş olmaktır. Yalnız ve çaresiz hissetmemelerini, onların nelere güçlerinin yetebileceğini hatırlatarak kendi potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamaktır ve sınıflarda yaşayacakları muhtemel problemleri göstermektir. Kısacası öğretmenlerimizin daha sağlıklı bir öz değerlendirme yapmalarına katkı sunmaktır.
 
Kitabın akışında öğretmenlik mesleği genel yeterlikleri çerçevesinde, öğretmenin meslek yaşantısında alması gereken bazı sorumluluklar, ilgili bilimsel literatür taranarak okuyucuya sunulmakta ve bu sorumluluklara ait örnek olaylara yer verilmektedir. Bu amaçla kitapta okurlara sadece teorik bilgi vermek yerine, öğretmenlik mesleğinde pratikte yaşanan sorunlara da yer verilmiştir.

ISBN: 9786052416259

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Mart 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 128

Ebat: 13,5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Okul Yönetiminde Yeni Yapı ve Davranış

2
Eğitim Yönetiminde Teori ve  Uygulama

3
Eğitim ve Öğretimde Etik
1221 adet satıldı
29,75

4
Öğretim Liderliği
791 adet satıldı
29,75

5
Etkili Okul ve Okul Geliştirme

6
Eğitimde Mükemmellik Arayışı (Etkili Okullar)

7
Eğitimde Yeni Değerler - Eğitimde Dönüşüm

8
Eğitimde Değişim Yönetimi

9
Okul Yönetimi
395 adet satıldı
34,00

10
Alternatif Okullar
388 adet satıldı
27,20


ETİKETLER
,