Pegem.Net../resim/urun/243748_B.jpg
Beyşehir Doğa Eğitimi

Bilim ve Doğa ile Baş Başa 12 Gün

Editör(ler): Ali Meydan
Yazar(lar): Tuncay NeyişçiAli MeydanBurçin Yenisey KaynaşRecep BozyiğitAli DemirsoyErdal ÜzenAydın AkbulutMehmet Ali TaburOkan KülköylüoğluHasan BaharBülent GülçubukPerihan ÜnüvarFatma ÇalışandemirHacer ÇetinNuri Şimşekler
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Şehirleşmenin, sanayileşmenin ve doğal ortamın bozulmasının sonucu olarak, yirminci yüzyılla birlikte insanoğlunun doğasında ve doğallığında olan pek çok şeyden yıldırım hızıyla uzaklaştığı görülmektedir. Bu uzaklaşma da doğaya yabancılaşmak ve doğadan uzaklaşmayı beraberinde getirmektedir. 20-30 yıl öncesine kadar günlük yaşamın sıradanlığı içinde doğada olmak, doğayı bilmek, anlamak, diliyle konuşmak oldukça rutinken; şehirleşme, teknoloji, küreselleşme gibi unsurlar ancak belgesellerin konusu olabilirmiş gibi bir algının oluşmasına sebep olmuş gözüküyor. Günümüzde çocuklar ve gençlerin belgesellerde, kitaplarda, sosyal medyada gördükleri herhangi bir bitkiyi, canlıyı, doğal oluşumu çevrelerinde gördükleri zaman ilişkilendirebilmeleri ya da tanıyabilmeleri neredeyse imkânsız hale geldi. Bu imkânsızlığı ortadan kaldırmak için de ders programlarında, sivil toplum kuruluşları ya da kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim programlarında doğa yürüyüşleri, kamplar, çevre eğitimi programları gibi etkinliklere daha çok yer verilmeye başlandı.
 
Bu kitapta, doğada olmak ve doğanın farkına varmakla ilgili Türkiye’deki en önemli uygulamalı eğitim programlarından biri olan Doğa Eğitimi Projeleri’nin güzel bir uygulamasındaki etkinliklerin daha geniş kitlelere ulaştırılması amaçlanmıştır. Kitap, Beyşehir Doğa Eğitimi projesi uygulama alanının genişliği ve zenginliğinin ortaya konulmaya çalışılması sonucu ortaya çıkan bir çalışmadır.

ISBN: 9786052416358

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 336

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü

2
Bir Zamanlar İstanbul`da
1 adet satıldı
6,25

3
On Adımda Barselona
1 adet satıldı
13,19

4
İstanbul’un Gezi Rehberi 2 Günde Tarihi Yarımada

5
Cepte Gezi Rehberi Berlin
1 adet satıldı
10,35

6
Cepte Gezi Rehberi Madrid
1 adet satıldı
12,50

7
Hindistan Cep Rehberi
1 adet satıldı
12,85

8
Budapeşte Görsel Gezi Rehberi (Ciltli)

9
New York Seyir Defteri
1 adet satıldı
19,50

10
Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 100 Şey