Pegem.Net../resim/urun/243748_B.jpg
Beyşehir Doğa Eğitimi

Bilim ve Doğa ile Baş Başa 12 Gün

Editör(ler) : Ali Meydan 
Yazar(lar) : Tuncay Neyişçi Ali Meydan Burçin Yenisey Kaynaş Recep Bozyiğit Ali Demirsoy Erdal Üzen Aydın Akbulut Mehmet Ali Tabur Okan Külköylüoğlu Okan Külköylüoğlu Hasan Bahar Bülent Gülçubuk Perihan Ünüvar Fatma Çalışandemir Hacer Çetin Nuri Şimşekler 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Şehirleşmenin, sanayileşmenin ve doğal ortamın bozulmasının sonucu olarak, yirminci yüzyılla birlikte insanoğlunun doğasında ve doğallığında olan pek çok şeyden yıldırım hızıyla uzaklaştığı görülmektedir. Bu uzaklaşma da doğaya yabancılaşmak ve doğadan uzaklaşmayı beraberinde getirmektedir. 20-30 yıl öncesine kadar günlük yaşamın sıradanlığı içinde doğada olmak, doğayı bilmek, anlamak, diliyle konuşmak oldukça rutinken; şehirleşme, teknoloji, küreselleşme gibi unsurlar ancak belgesellerin konusu olabilirmiş gibi bir algının oluşmasına sebep olmuş gözüküyor. Günümüzde çocuklar ve gençlerin belgesellerde, kitaplarda, sosyal medyada gördükleri herhangi bir bitkiyi, canlıyı, doğal oluşumu çevrelerinde gördükleri zaman ilişkilendirebilmeleri ya da tanıyabilmeleri neredeyse imkânsız hale geldi. Bu imkânsızlığı ortadan kaldırmak için de ders programlarında, sivil toplum kuruluşları ya da kamu kurum ve kuruluşlarının eğitim programlarında doğa yürüyüşleri, kamplar, çevre eğitimi programları gibi etkinliklere daha çok yer verilmeye başlandı.
 
Bu kitapta, doğada olmak ve doğanın farkına varmakla ilgili Türkiye’deki en önemli uygulamalı eğitim programlarından biri olan Doğa Eğitimi Projeleri’nin güzel bir uygulamasındaki etkinliklerin daha geniş kitlelere ulaştırılması amaçlanmıştır. Kitap, Beyşehir Doğa Eğitimi projesi uygulama alanının genişliği ve zenginliğinin ortaya konulmaya çalışılması sonucu ortaya çıkan bir çalışmadır.

ISBN: 9786052416358

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Mart 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 336

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Dünya Coğrafyası : Resimli ve Haritalı

2
On Adımda Roma
3 adet satıldı
14,25

3
Almanca Gezi ve Konuşma Rehberi

4
Arapça Gezi ve Konuşma Rehberi

5
Osmanlı Coğrafyasına Yolculuk

6
Orta(daki) Asya Ülkeleri
2 adet satıldı
16,90

7
İspanya Cep Rehberi
1 adet satıldı
10,88

8
On Adımda Barselona
1 adet satıldı
14,25

9
On Adımda Londra
1 adet satıldı
14,25

10
Bir Zamanlar İstanbul`da
1 adet satıldı
5,83