Pegem.Net../resim/urun/244931_B.jpg
Karakter ve Değer Eğitimi

Farklı Bakışlar • Örnek Etkinlikler

Editör(ler) : Adem Beldağ Salih Zeki Genç 
Yazar(lar) : Salih Zeki Genç Zeynep BAŞCI NAMLI Gürkan Ergen Oktay Akbaş Filiz Göktuna Yaylacı Hasan Meydan Hasan Meydan Selçuk Önder Ali Faruk Yaylacı Adem Beldağ Seher Yarar Kaptan  Feride Ersoy Ahmet Nalçacı Bayram Tay Abdullah Nuri Dicle Cem Gençoğlu Ahmet Tekbıyık Esra Çavdar İrfan Nihan Demirel  Bora Bayram Sevda Yılmaz Ahmet Tokdemir Gizem Engin 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Toplum içinde ilişkileri düzenlemede ve bireyin davranışlarına yön vermede soyut ölçüt olarak kabul edilen değerlerin, okulda ve günlük hayatta yaşamın bir parçası olarak yerini daha fazla alması birçok sosyal ve ahlaki problemin çözümünde önemli bir rol üstlenebilir. Değer eğitimiü günümüzde öğretim programlarının bir parçası olmaktan çok, paydaşlarının daha da arttığı toplumsal bir zorunluluğa dönüşmüştür. Bunun nedenleri arasında toplumda her geçen gün artan hoşgörüsüzlük, birbirine/ çocuğa/diğer canlılara karşı uygulanan şiddet, bencilliğin/gücün getirdiği adaletsizlik, çevreye karşı olumsuz tutum, sanat ve estetikle bağların zayıflaması ve tüketim çılgınlığı gösterilebilir.
 
Bu eser, değer eğitimi sorumluluğunu üstlenmesi beklenen öğretmen adayı, öğretmen ve araştırmacıların bu alana ilişkin farkındalıklarını artırmak ve çeşitli öğrenim düzeylerine yönelik etkinlik örnekleri sunmak için kaleme alınmıştır.

ISBN: 9786052416150

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Mart 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 384

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz