Pegem.Net../resim/urun/246029_B.jpg
Medya Okuryazarlığı ve Eğitimi

Editör(ler) : Erol Koçoğlu Özkan Akman 
Yazar(lar) : Erol Koçoğlu Erkan Yeşiltaş Murat Salur Veysel Yiğen Adnan Altun Şule Egüz Cengiz Taşkıran Faruk Asma Kerem Coşkun M. Çağlar Kurtdaş  Ömer Faruk Sönmez Zafer Çakmak Birol Bulut Özkan Akman Gözde Mert Meliha Kurtdaş Zafer Tangülü Ayşe Tosun İhsan Ünlü İsmail Şan  Elvan Yalçınkaya Ayten Karaca Özlem Ulu Kalın  Tekin Çelikkaya 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

32,30 % 15 indirim
38,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


21. yüzyılda zaman kavramına karşı güncelliğini her geçen gün yenileyerek bireyin hayatının şekillenmesi üzerinde etkili olan medya okuryazarlığı ve eğitimi; bireyin sosyalleşmesi, öznel ve nesnel bakış açısına sahip olması, model yoluyla öğrenmesi, olayları çok boyutlu irdeleyip değerlendirmesi ve sanal bakış açısı oluşturması üzerinde etkilidir. Bu etkilerin farklı alanlarda yansıma şekli olumlu ve olumsuz olmakla birlikte medyanın eğitim boyutunda temel amaç olumlu yansımalarını arttırmaktır. Medya okuryazarlıgı ve eğitimi, eğitimin her alanında ve kademesinde  (öğrenme, öğretme, okuma, anlamlandırma, somutlaştırma, örneklendirme,kavrama, analiz etme, eleştirel düşünme vb.) bilinçli öğrenen ve öğrendiğini kalıcı şekilde uygulayan bir kitle oluşturmak isteyen eğitim camiası için üzerinde önemle durulması gereken bir alandır. Çünkü bu alan sayesinde hızlı erişim ve aktarım sağlanıp uzaklar yakınlaştırılabilir. Medya okuryazarlığı ve eğitimi, bireyin kendi hızında öğrenip ilerlemesini, teknoloji destekli, bilinçli, araştıran, sorgulayan ve öğrenen kitlenin oluşmasını amaçlamaktadır.

ISBN: 9786052416303

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Nisan 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 440

Ebat: 16X23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz