Pegem.Net../resim/urun/246809_B.jpg
Keskinli Bahri İlhan Yaşamı & Eserleri

Editör(ler):
Yazar(lar): Cenk ŞahinMehmet Erhan Yiğiter
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

21,25 % 15 indirim
25,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Popüler müziğin, nitelikli örneklerinin yanı sıra estetik, edebî ve müzikal açıdan niteliği tartışılır durumda olan diğer ürünlerinin de teknolojiden ve medyadan aldığı güçle her geçen gün daha hızlı ve baş döndürücü şekilde insanlara ulaştığı bilinmektedir. Popüler müzik ürünlerinin hızlı şekilde sunulmaları ve tüketilmeleri, ulusal müzik kültürümüze ait eserlerin varlıklarını sürdürmelerini olumsuz olarak etkilemektedir.
 
Bununla birlikte, tüm boyutlarıyla ulusal kültür zenginliklerinin farkedilmesi ve kayıt altına alınmasıyla kuşaklar arası aktarımı sağlayacak akademik ve sanatsal çalışmaların nicel olarak artması ulusal kültürün geleceğe taşınması anlamında umut verici olacaktır.
 
Çalışmamızda, yaşamına ve eserlerine yer verdiğimiz Keskinli Bahri İlhan “Bir Yiğit Gurbete Gitse”,“Sunayı da Deli Gönül Sunayı” ve “Entarisi Morumuş” gibi sevilen eserleriyle bilinen, Orta Anadolu müzik geleneğinden beslenerek yetişmiş bir âşıktır. Bu çalışma, Türk halk müziği kültürü içerisinde değerlendirilebilecek bir motifin bile kayıt altına alınmasının önemli olduğu düşünülerek ilgililere yararlı olması dileğiyle hazırlanmıştır.
Cenk Şahin & Mehmet Erhan Yiğiter
Nisan 2019, Kırşehir

ISBN: 9786052416556

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Nisan 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 84

Ebat: 13,5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz