Pegem.Net../resim/urun/248908_B.jpg
Tevhidi Toplum Özlemi

Editör(ler) :
Yazar(lar) :
Yayınevi: Çıra Yayınları

9,75 % 35 indirim
15,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


İslam dünyasında Sıffın’da Kur’an’ın sayfalarının mızraklara takıldığı günden sonra yaşananlar, Tevhidi inancın ve uygulamanın sapmasına; vahyi değerlerin üzerinin örtülmesine ve imanın toplumsal boyutunun yok edilerek ferdileşmesine yol açmıştır. Kur’an-ı mızraklara takan ve ‘’Biz hakem olarak Kur’an-ı isteriz’’ diyenlere Hz. Ali’nin şu anlamlı, düşündürücü ve günümüz olaylarına ışık tutan sözü iyi anlaşılmalıdır.
 
‘’Dikkat edin bu; batıl amaç için kastedilen hak sözdür.’’
 
Batı emperyalizmi ve sömürgesi İslam dünyasını Tevhid`den uzaklaştırmak için "Modernist" ve "Gelenekçilik" gibi akımları teşvik ederek bütün farklılıkları, zihinsel duruluğu, fikir ve düşünceleri birbiriyle çatışır duruma getirmiştir. Müslüman kitleler, problemleri çözme yerine çözülmüş; Kur’ani aydınlığa ulaşacakları yerde saptırılmış; kavram kargaşası içinde oyalanır duruma getirilmiştir. Tarihin kırılma noktasında Ümmetin Tevhidi uyanışı ve dirilişi ile birlikte; ibadetleri ruhundan ayırmadan yaşanması gerektiğini Müslümanlara söylemek, bizim Müslümanlığımızın gereği ve tarihin bize yüklediği sorumluluktur. Kur’ani mesajın yeniden ihyası ve insanlığın kurtuluşu için Tevhid`in anlaşılması, yaşanması, düşünceden eyleme geçilmesi, iman-amel bütünlüğüne Tevhidi şuurla ulaşılması gerektiğine dikkat çekmeliyiz.

ISBN: Tevhidi Toplum Özlemi

Basım Tarihi: Mayıs 2000

Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Müminlerin Annesi Hz Fatıma
13 adet satıldı
12,04

2
Kuran Ne Diyor?
3 adet satıldı
5,51

3
Hz. Muhammed’i Hissetmek
2 adet satıldı
9,03

4
Bize Ne Oldu
2 adet satıldı
9,03

5
İslam Tarihi
2 adet satıldı
20,30

6
Bir Meczubun Rüyası
1 adet satıldı
14,03

7
Ramazan Hediyesi
1 adet satıldı
5,83

8
Merak Edilen Yönleriyle İslam

9
Hadis Deryasından İnciler

10
Müminlerin Emiri Hazret-i Ali