../resim/urun/248917_B.jpg
Makine Teknolojisi

Fen Ve Tekniğin Buluşması

Editör(ler):
Yazar(lar): Naci Şahin
Yayınevi: Yazarın Kendisi

27,54 % 15 indirim
32,41

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 10 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitap metal meslek kollarında çalışan ve metal iş alanlarını meslek olarak seçen herkes için bir el altı kitabı olarak hazırlanmıştır.
 
Kitabın birinci kısmında kısa olarak “Temel Matematik” konuları verilmiştir. Çünkü temelmatematik konularını herkes için, özellikle teknik mesleklerde çalışanlar için çok gerekli görürüm, bu bilim dalını, düşünce gelişiminin temel kaynağı olarak kabul ederim. Teknikmesleklerde çalışanların meslek içi ve meslek dışı problemleri matematiksel düşünüp matematiksel muhakeme etmeleri, matematiksel kavramları iyi bilmeleri gerekir. Çünkü teknik mesleklerde her şey “Hesap – kitap işi”dir.
 
Temel elektrik bilgisi konuları da yine kısa olarak kitabın ikinci bölümüne alınmıştır. Çünkü, meslek hayatımda edindiğim deneyimler, teknik elemanların yeteri kadar temel elektrik bilgisi donanımına sahip olmaları gerekliliğini göstermiştir. Ama burada verilmiş olan elektrik bilgilerinin bir teknik eleman için yeterli olacağını asla söyleyemem. Burada vurguladığım ana fikir, medeniyetin ateşin bulunmasıyla başlayıp ancak binlerce yıl sonra elektriğin bulunmasıyla bugünkü duruma gelmiş olduğudur.
 
Kitabın üçüncü sıradaki konusu “Malzeme Teknolojisi”dir. Bu kısımda metal iş kolunda çalışan ve çalışacak olan her seviyedeki teknik elemanlar için çok gerekli bilgiler herkesin anlayacağı şekilde verilmiştir.
 
Kitapta bazı konular soru – cevap şeklinde açıklamalı olarak, bazı konular da yine soru – cevap tarzına uygun düşecek şekilde düz metin olarak anlatılmıştır. Her iki yöntemde de meslek pedagojisi göz önünde tutularak, konuların temelini daha iyi kavramak ilkesi hedef alınmıştır. Genel olarak cevapların anlatımlı olması ve bazı ana konuların temelden anlatılması teknik mesleklerde çalışanların mesleki ufuklarını derinleştirip genişletmek, düşünme ve muhakeme yeteneklerini geliştirmek, öz güvenlerini artırmak ve özellikle de kendilerini yenilemeleri için düşünülmüştür.
 
Kitabın ön kapağında ayrı renkte basılmış olan “Sıcak Bilgiler” deyişim; kitaptan öğrenmenin; kitaba dokunarak, sayfaları açarak, örnekleri tekrarlayarak öğrenme şeklinin, başka öğrenme yöntemlerinden (İnternetten, fotokopiden, notlardan vb. araçlardan) daha verimli olduğunu vurgulama şifremdir.
 
Uluslar arası birimler tabloları, yararlanma kolaylığı olması için kitabın baş kısmına konmuştur. Diğer önemli tablolar ek olarak kitabın sonuna alınmıştır.

ISBN: 9789759520373

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Mart 2014
Baskı Yeri: Ankara

Ebat: 19,5x27,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
İktisada Giriş
936 adet satıldı
52,20

2
Mikro Ekonomi
511 adet satıldı
44,55

3
Bilimsel Araştırma ve e-Kaynaklar

4
Ticaret Hukuku Dersleri
39 adet satıldı
27,00

5
Türkiye Ekonomisi
36 adet satıldı
40,50

6
Makro Ekonomi
9 adet satıldı
45,00

7
Türev Piyasalar
7 adet satıldı
24,75

8
Mikro Ekonomi
5 adet satıldı
36,00

9
Finansal Teknikler
3 adet satıldı
49,50

10
Denetim ve Raporlama
2 adet satıldı
29,70


ETİKETLER
,