Pegem.Net../resim/urun/25582200.jpg
SPSS Uygulamalı Çok Değişkenli İstatistik Teknikleri

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Şeref Kalaycı 
Yayınevi: Asil Yayınevi

28,00 % 20 indirim
35,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.Geçmişte yapılması mümkün olmayan pek çok istatistiksel analiz, bugün gelişmiş bilgisayar ve paket programlar sayesinde kolayca yapılabilir hale gelmiştir. Bu bağlamda, temel ve çok değişkenli istatistik teknikleri, paket programlar sayesinde, üniversitelerimizde gerek öğrenciler gerekse araştırmacılar tarafından yaygın olarak kullanılabilmektedir.

Biz de bu amaçla ülkemizde çok bilinen SPSS paket programını kullanarak, temel ve çok değişkenli istatistik tekniklerini uygulayabilme ve sonuçlarını yorumlayabilmeye yardımcı olacak elinizdeki eseri hazırladık. Kitabımızın en önemli özelliği, aktif öğrenme yöntemini benimsemiş olmasıdır. Yani, yeterli düzeyde SPSS paket programı ve istatistik bilgisi olmayan biri dahi, yapmak istediği analizi, SPSS paket programı vasıtasıyla nasıl yapabileceğini ve elde ettiği sonuçları nasıl yorumlayabileceğini kitabımızdan öğrenebilecektir.

Kitabı yazma fikri, üniversitede yüksek lisans dersi yaptığım meslektaşlarımın (kitap yazarlarından öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi arkadaşlarım) metodolojik konularla ilgili uygulamalı bir kitap çalışmasının akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilerden oluşan geniş bir kitleye faydalı olacağını ve bu konuda kitabın hazırlanmasına kendilerinin de katkıda bulunabileceklerini dile getirmeleri ile başladı. Buna ek olarak, değerli öğretim üyesi arkadaşlarımın (Abdullah Eroğlu ,Ali Sait Albayrak, Aliye Kayış, Erdoğan öztürk) kitaba katkıda bulunmak amacı ile yazdıkları bölümlerle birlikte çalışma elinizdeki son halini aldı.


ISBN: 9799759091148

Baskı Sayısı: 7. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 426

Ebat: 19x27


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Sosyal Bilimler için Veri Analizi El Kitabı İstatistik, Araştırma Deseni SPSS Uygulamaları ve Yorum

2
Sosyal Bilimler için İstatistik

3
Deneysel Desenler
442 adet satıldı
17,00

4
Biyoistatistik
350 adet satıldı
21,25

5
Paket Programlar ile İstatistiksel Veri Analizi Cilt 1

6
Anket Nasıl Hazırlanır?
96 adet satıldı
22,41

7
İstatistiğe Giriş
27 adet satıldı
26,91

8
Matematiksel İstatistik
13 adet satıldı
31,50

9
İstatistik Metodları ve Uygulamaları

10
Temel İstatistik
3 adet satıldı
19,80