Pegem.Net../resim/urun/2634_B.jpg
Yönetimde İnsan İlişkileri

Editör(ler) :
Yazar(lar) : İbrahim Ethem Başaran 
Yayınevi: Nobel Yayın Dağıtım

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.üçüncü kez yeniden yazılan bu kitabın amacı, kamu ya da özel kesimin herhangi bir örgütünde çalışan bir yönetmenin insan ilişkilerim nasıl geliştireceğine; örgütünü nasıl etkili kılacağına; etkili ve başarılı olmak için neler yapacağına ilişkin bilgi ve uygulama önerilerini, davranış ve yönetim bilimlerinden seçerek sunmaktır.

Kitap on iki bölümden oluşmaktadır. Bölümler sırasıyla, yönetimde insan, ilişkilerinin niteliğini, amacını ve özgün bir modelini; insan ilişkilerinin kısa bir geçmişini; yönetsel davranışa kaynaklık eden önderlik araştırmalarını ve kuramlarını; yönetsel davranışı ve kuramlarını: yönetsel etkililik için gereken örgütsel önderliği, özgün bir yönetmen yeterlik modelini ve yönetmenin yetiştirilmesini; yönetmenin gerçekleştireceği ve asıl amacı olan örgütsel etkililiği; örgütsel etkililik için örgütü yenileştirmesini, dirikleştirmesini, verimli, sağlıklı ve yararlı kılmasını ele almaktadır. Sonyıllarda sözü edilen ve örgütsel etkililiğin öteki adı olan Toplam Nitelik (quality) Yönetiminin gerçekleştirilmesi için, temel birim olan takımın (nitelik çemberinin), kurulmasına, çalıştırılmasına ve işgörenlerde takım bilincinin geliştirilmesine ilişkin son gelişmeler özenle incelenerek, sunulmuştur.

Bu kitap, yazarın, örgütlerin "İNSAN"yönünü inceleyen ve birbirini tamamlayan üç kitabından üçüncüsüdür. "Yönetim" adlı birinci kitap, yönetimi ve örgütü tanıtmakta; "örgütsel Davranış: İnsanın üretim Gücü" adlı ikinci kitap, insanın örgütte nasıl davrandığını ve kafakol gücünü nasıl üretime dönüştürdüğünü ele almaktadır.


ISBN: 9789755916156

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2004
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 416

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Sisteminde Teftiş
930 adet satıldı
22,95

2
Çatışma Yönetimi
229 adet satıldı
20,40

3
Örgütsel Gelişme
164 adet satıldı
20,40

4
Örgütler ve Kültürler
155 adet satıldı
20,40

5
Yönetimde İnsan İlişkileri
111 adet satıldı
29,75

6
Yönetimde Çağdaş Yaklaşımlar

7
Örgütsel Sosyalleşme
50 adet satıldı
18,70

8
Örgüt Zekası ve Yönetimi
10 adet satıldı
14,80

9
Değere Dayalı Yönetim ve Entellektüel Sermaye

10
Şirket Birleşmeleri
2 adet satıldı
22,50