Pegem.Net../resim/urun/26352155.jpg
Çeviribilimin Temel Kavram ve Kuramları

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Mine Yazıcı 
Yayınevi: Multilingual

7,50 % 10 indirim
8,33

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Çeviribilim temel kavram ve kuramlarının ele alındığı bu yapıtın baş-lıca dört amacı vardır. Bunlardan birincisi, çeviri etkinliği kapsamında ortaya çıkan kavramların hangi evrelerden geçerek çeviribilim sürecini başlattığını göstermek ve bu şekilde çevirmen adayına kendi konu ala-nıyla ilgili bir üst bilinç kazandırmak; ikincisi, çeviribilim kavram ve terimlerini açıklığa kavuşturarak çevirmen adayının kendi alanıyla ilgili sorunları ve özel durumları profesyonel olarak tanıyıp, adlandırabilmesini sağlamak; üçüncüsü, çeviribilimde şimdiye kadar dilimize kazandırılan terimleri bir bütünce içerisinde ele alarak konu alanına özgü dile işlerlik kazandırmaktır.

Tıp. hukuk dili vb. gibi bir alanın kendine özgü dili kullanması, onun bilimsel olgunluğa eriştiğinin bir kanıtı olarak de-ğerlendirilir. Buna göre, bu bilim dalının da kendi jargonunu oluşturmasının, çevirmenin bir türlü tanınmak istenmeyen profesyonel kimliğine katkıda bulunacağı düşünülebilir. Bu yapıtın akışı içerisinde öne sürülen son amaç ise, kuramsal alanın akademik alanla olduğu kadar uygulama alanıyla da ilişkisini irdeleyerek kuramsal bilginin işe yaramazlığı konusundaki tartışmaları sona erdirip, çevirmen adayının kuramsal bilginin akademik ve uygulama alanında İşlerliğini sorgulamasına olanak sağlayacak yeni bir tartışma zemini yaratmaktır. Bu yukarıda sayılan amaçlar doğrultusunda sekiz bölümden oluşan kitapta çizgisel bir izlekten çok, döngüsel bir izlek çıkartılmaya çalışılmıştır.

ISBN: 9789756542507

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 220

Ebat: 135x195


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Els English Language Studies English Through Reading

2
İngilizce Dil Kartları
97 adet satıldı
10,50

3
Translation Methods
61 adet satıldı
33,00

4
Kendi Kendine Rusça 1
42 adet satıldı
33,15

5
Fransızca Çeviri Kılavuzu
15 adet satıldı
58,41

6
Herkes İçin Yapısal Yolla İtalyanca

7
Passport to English
10 adet satıldı
34,00

8
The Organic Project Of American Literature

9
Rusça Türkçe Temel Sözlük

10
Reference And Practice Book


ETİKETLER
,