Pegem.Net../resim/eResim/308164.jpg
Kentin Yeni Misafirleri Suriyeliler

Editör(ler):
Yazar(lar): Ahmet Koyuncu
Yayınevi: Çizgi Kitabevi Yayınları

20,40 % 15 indirim
24,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bugün hemen her kentin sokaklarında Suriyelileri görmek ya da hemen her gün gazete ve televizyonlarda Suriyelilerle ilgili bir habere rastlamak mümkün. Türkiye'nin Suriye konusunda izlediği dış politika tercihlerine ilişkin tartışmalardan "ne olacak bu Suriyelilerin durumu" ifadeleriyle başlayan sohbetlere varıncaya kadar bu mevzu günlük hayatın rutin konularından biri haline geldi.

Suriye'deki iç savaş sebebiyle ortaya çıkan insanlık dramı, 100 binlerce insanın hayatını yitirmesi ve milyonlarca Suriyelinin yaşadıkları yerleri terk etmek zorunda kalmasıyla sonuçlandı. Bu süreçte çok sayıda Suriyeli, sığınmak için Türkiye'yi tercih etti.

Bu durum Türkiye'nin hukuktan dış politikaya, güvenlikten sağlığa, eğitimden istihdama, ekonomiden kültüre toplumsal yapının tümünü kendine hissettiren yeni bir olguyu ortaya çıkardı. Bu yeni olgu ve beraberinde getirdiği sorunlar kendine en çok da kentlerde görünür kıldı.

İşte bu yeni olguyu incelemek amacıyla Konya özelinden hareketle kamp dışında yaşayan Suriyeli misafirler ülkemize geliş serüveni, mevcut yaşam koşulları, pratikte karşılaştıkları sorunlar, temel ihtiyaçları, beklentileri ve geri dönüşe ilişkin görüşleri ile halkın bu konuda uygulanan politikalara ve Suriyeli misafirlere ilişkin kanaatlerini içeren bu çalışma vücut buldu.

Bu anlamda elinizdeki eser, ülkemizdeki Suriyeli misafirlere ilişkin ilk kitap olmanın yanı sıra kullanılan yöntem ve ulaşımı kesimler itibariyle de bir ilk olma özelliği taşımaktadır.


ISBN: 9786055022884

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2014
Baskı Yeri: Türkiye/Konya

Sayfa Sayısı: 206

Ebat: 12,5x21,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz