Pegem.Net



../resim/urun/26632200.jpg
Türkiyenin Beşeri Nüfus Yerleşme ve Ekonomik Coğrafyası

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Ersin Güngördü 
Yayınevi: Asil Yayınevi

18,00 % 20 indirim
20,83

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"Türkiye`nin Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası" İsimli bu eser; 1994, 1997, 2001 yıllarında yenilemiş olduğum kitabın 2006 yılında artan ihtiyaç ve talebe uygun bir şekilde geliştirmiş şeklidir.

Eserin I. Bölümünde Türkiye`de nüfusun dağılışı, dağılışın nedenleri ve sonuçları, nüfusun yapısı, nüfus hareketleri, nüfus yoğunlukları genel olarak ele alınmış bulunmaktadır.

II. Bölümde; "Yerleşme Coğrafyası" ele alınarak coğrafi ortam içersinde Yerleşme İnsan ilişkisi ele alınmış, Kır ve Şehir Yerleşmeleri üzerinde durulmuştur.

III. Bölümde ise; doğal ortam insan ilişkisi sonucu ortaya çıkan ekonomik faaliyetler "Ekonomik Coğrafya" başlığı altında açıklanmıştır.

2006 yılında basımını gerçekleştirmiş olduğum bu esere ekonomik değeri önem arzeden bazı zirai ürünler ile bazı maden ve enerji kaynaklarını da eklemiş bulunmaktayım. Ayrıca hiçbir eserde bulunmayan dağılış haritaları da kitabın sonuna eklenmiştir.

Bunun yanında, bu kitabın benim için manevi önemi Sabah Gazetesi`nin de en çok okunan kitaplar listesinde yer almasıdır. Bu yüzden sabah Gazetesi camiasına da teşekkürü bir borç bilmekteyim.


ISBN: 9789759091927

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2006
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 456

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz