Pegem.Net../resim/urun/2799_B.png
Uygarlık Tarihi

Editör(ler) : İsmail Güven 
Yazar(lar) : Ömer Adıgüzel Ümüt Akagündüz Mehmet Akalın Burak Çalışkan İbrahim Güner Gürcan Gürgen İsmail Güven Mehmet Ali Kaya Mustafa Metin Ahmet Ocak Eyüp Sarıtaş Hasan Ünder Turgut Yiğit Mustafa Uyar 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Sipariş günü kargoya verilir. (16.00'dan sonra verilen sipariş ertesi gün kargolanır)
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 5 ' dir. 50 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR. Kapıda ödeme siparişlerinde; Sipariş tutarı gözetilmeksizin 5.50 Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli eklenir.


Uygarlık tarihine ilişkin derlemelerden oluşan bu çalışmada Eskiçağ`dan itibaren uygarlık tarihindeki önemli dönüşümler ele alınmaktadır. Kitapta, bu dönüşümlerin felsefi ve tarihsel boyutları ağırlıklı olarak yer almaktadır. Kavramsal çerçevesini kültür-uygarlık ve insan oluşturmaktadır. Tarihlendirmede ise uygarlık tarihi konusunda çalışan önemli bilim adamlarının yaklaşımları ve kabulleri dikkate alınmıştır. Tarih öncesi insan, jeobioloji, kültür ve uygarlık, ateşin bulunuşu, yazı, tekerlek, barut vb. önemli değişimler, keşfedildikleri uygarlıkların içinde ele alınmıştır.

Uygarlık tarihinde önemli dönüşümleri gerçekleştirmiş topluluklar ve bu toplulukların, siyasi, kültürel, dinsel ve sanatsal açıdan uygarlık tarihine katkıları bütünleşik olarak verilmiştir. Bu bağlamda Mısır-Mezopotamya, çin, Hint, Anadolu Uygarlıkları, Antik Yunan, Roma Uygarlıkları temel konu başlıklarını oluşturmuştur. Ayrıca, bunları destekleyici ve bütünleyici nitelikte, Türk-İslam topluluklarının uygarlık tarihine katkıları da kitapta yer almıştır. öğretmen yetiştiren programlardaki Eski çağ Tarihi ve Uygarlığı, Uygarlık Tarihi ve Kültür Tarihi gibi alanlarda kullanılabilecek bu kitapta ayrıca görsel materyaller de orijinal olarak yer almıştır. Kitap Uygarlık Tarihi alanında çalışan ve araştırmalar yapan uzmanların katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.


ISBN: 9789944919234

Baskı Sayısı: 6. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 518

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Uygarlık Tarihi
394 adet satıldı
29,75

2
Yeni ve Yakın Çağ Tarihi

3
Genç Okurlar İçin Kısa Bir Dünya Tarihi

4
Haşhaşiler
13 adet satıldı
14,40

5
Ortadoğu
9 adet satıldı
24,75

6
Dünya Tarih Atlası Cilt 1
7 adet satıldı
15,30

7
Dünya Tarih Atlası Cilt 2
7 adet satıldı
15,30

8
Arapların Gözünden Haçlı Seferleri

9
Modern Ortadoğu Tarihi
3 adet satıldı
36,00

10
Dünya Tarihinde Türkler
1 adet satıldı
20,00