../resim/eResim/282121.jpg
Köle'den Hürriyet'e

Editör(ler):
Yazar(lar): Remzi Özmen
Yayınevi: İrfan Yayıncılık

17,52 % 30 indirim
24,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu hikayeyi yazmaya karar verdiğimde esas amacım görev yaptığım bir Anadolu köyünde gördüklerimi yaşadıklarımı olduğu gbii okuyucu ile paylaşmaktı. Ancak anıları anlatırken bazı yer ve kişi isimlerini kısmen de olsa değiştirmek ihtiyacını duydum.

Öğretmenlik mesleğinin çileli, bir o kadar da zevkli yönlerini sergilemek, bunun yanı sıra daha iyi görev yapmanın önündeki engelleri, aksaklıkların onu en güzel şekilde yerine getirmekle mükellef olduklarına olan inancımı burada da vurgulamaya çalıştım. söylemlerin laftan ibaret olmasındansa uygulamalarının gereklerini yerine getirmek, her sorumlu insanın asli görevlerinden olduğuna inanırım. Bu anlamdaki vurgularım, gördüğüm eksikliklerden  kaynaklanmaktadır. Kişi aldığı sorumluluklara yönelik itirazını işe başlamadan yapmalı diye düşünürom. Sonradan yapacağı itirazları ise görev ve sorumluluktan kaçmak için ileri sürülen bir bahaneden başka adlandıramam.

Toplumsal ve bireysel sıkıntılarımızı gözardı etmeden hayat gerçeklerinin bize sunduğu, isteyerek veya istemeyerek karşımıza çıkardığı olumsuzlukları yılgınlık olarak değil; aksine mensup olduğumuz millete hizmet kamçısı olarak görmek en büyük arzumdur. Ancak bu şekilde yarınlarımıza daha bir ümitle bakar, yetişecek nesillerin hafızalarında olumlu izler bırakabiliriz.


ISBN: 3990000017227

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2006
Baskı Yeri: Türkiye/İstanbul

Sayfa Sayısı: 277

Ebat: 13,5x19,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,