../resim/eResim/427442.jpg
221B İki Aylık Polisiye Dergi Sayı: 13 Ocak - Şubat 2018

Editör(ler):
Yazar(lar): Kolektif
Yayınevi: 221B Dergisi

8,04 % 33 indirim
12,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


221B, 13. sayısında “Kuzey Polisiyeleri” dosyasını açıyor

Türkiye’nin tek polisiye kültür dergisi 221B’nin 13. sayısı “Son dönemin yıldızı: Kuzey Polisiyeleri” dosyasıyla raflarda!

Kadıköy’den dünyaya açılan polisiye ekspresi 221B Dergi, karın ve soğuğun yaklaştığı bugünlerde rotayı Kuzey Avrupa ülkelerine çeviriyor: “Edebiyatta ve Ekranda Kuzey Polisiyeleri” dosyasında dünyanın en popüler polisiyecilerinden Jo Nesbø ile ilham verici, çok özel bir röportaja da imza atıyor.

13. sayının kapak tasarımı, Cansu Özcömert imzasını taşıyor.

Kuzey Polisiyeleri

Üstadımız Erol Üyepazarcı, İsveçli iki usta Per Wahlöö ve Henning Mankel romanlarını, Kuzey Polisiyeleri açısından önemini ve dünya polisiye edebiyatındaki yerini yazdı.
221B’nin ilk sayısından itibaren “Kuzey Rüzgarı” bölümüyle her sayıda Kuzeyli polisiyeleri inceleyen Ceyhan Usanmaz, gelişmiş, refah içindeki bu ülkelerde polisiyenin neden ve nasıl geliştiğinin toplumsal arka planını güncel örnekler üzerinden aktardı.
Jo Nesbø… Romanları, yazdığı dizi ve sinemaya uyarlanan eserleri ve elbette müzikle uğraşı nedeniyle polisiyenin rock starı diyebiliriz onun için. Nesbø, yazarlığa nasıl başladığından yeni yayımlanacak romanına pek çok konuyu 221B okurları için aktardı, bu özel röportajın ülkemizdeki polisiye yazarlara da okurlara da çok katkısı olacağından eminiz.
Nesbø romanlarının meşhur dedektifi Harry Hole, Fulya Turhan’ın titiz incelemesiyle sayfalarımızda yer buldu: “Harry Hole Ne Yer, Ne İçer?”
Yıllarca Norveç’te yaşayan ve polisiye yazmaya da orada başlayan Ayşe Erbulak, Norveç’in polisiyeyi besleyen havasını, suyunu, okurlarını, yayıncılığını ve keşfedilmesi gereken yazarları aktardı.
Son yıllarda tüm dünyada en çok izlenen polisiye diziler “Kuzey”den geliyor... Ezgi Özcan, Danimarka yapımı politik aksiyon dizisi Borgen’i; Ufuk Kaan Altın ise Bron/Broen, Trapped, Okkupert, Forbrydelsen derinlemesine inceledi.
 
Dosya Dışı da Dopdolu
Çınla Akdere, tüm polisiyeseverler için kılavuz niteliğinde bir yazıyla 221B’de. Dünyanın ilk dedektifleriyle tanışın: “Bow Street Runners”
 
Tülay Güneş Kılıç’ın hazırladığı “Suç Edebiyatının ‘Diva’ları” dizisi “Soylu Bir Öncü: Barones Orczy” başlığıyla devam ediyor.
 
Ercan Akbay, seri katilleri incelemeye devam ediyor. Hem Mavisakal öyküsünü, hem de farklı ülkelerdeki “Mavisakal katilleri” inceledi. 

Maceraperest Kitaplar etiketiyle yayımlanan “Doktor Ceyda’yı Kim Öldürdü?” öykü kitabıyla Çağatay Yaşmut, Özlem Özdemir’in sorularını yanıtladığı keyifli röportajıyla 221B’de.
 
Barlas Omay’ın Çizgi Roman İnceleme sayfasının konuğu, dizisi de gündemde olan, “Barış istiyorsan savaşa hazır ol!” diyen Punisher.
Yankı Enki, Alakarga etiketiyle yayımlanan kült roman Vertigo-Ölüler Arasında’yı inceledi.
Mahir Ünsal Eriş’in yazıp Ferit Güleç’in çizdiği çizgi polisiye “Edhem Bey”, Tuhaf Mucit ismiyle 221B sayfalarına geri döndü. 
Doruk Tatar, zamanın doğrusal işlemediği durumlarda dedektiflik nasıl yapılır sorusundan yola çıkarak Netflix yapımı Dark dizisini inceledi.
Yigilante Kocagöz, 221B okurları için dedektiflik oyuncularını incelemeye devam ediyor. Bu kez gündemde: L.A.Noire oyunu var.
Gencoy Sümer “Bir Kapalı Oda Cinayeti”, Ceyda Kiremitçi Vasiliev “Sarı Kantoron”; okurlarımızdan Burak Sezgin de “Hayat Gailesi” adlı öyküleriyle 221B’nin yeni sayısında.

221B'nin 13. sayısı, “Son dönemin yıldızı: Kuzey Polisiyeleri” dosyasıyla raflarda.


ISBN: 3990000029620

Baskı Sayısı: . Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2018
Baskı Yeri: Türkiye/İstanbul

Sayfa Sayısı: 80

Ebat: 19x27


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Bin Muhteşem Güneş
54 adet satıldı
29,25

2
Ve Dağlar Yankılandı
54 adet satıldı
29,25

3
Ulysses
8 adet satıldı
37,59

4
Kayıp Zamanın İzinde (Özel Kutulu, 2 Cilt)

5
Bir Yeryüzü Tanığı
3 adet satıldı
5,60

6
Satranç
3 adet satıldı
5,19

7
Yeryüzü Tanrıları
3 adet satıldı
6,25

8
Binbir Gece Masalları 4/2
2 adet satıldı
14,26

9
Ficciones - Hayaller ve Hikayeler

10
Dalkey Arşivi
2 adet satıldı
13,50