Pegem.Net../resim/urun/29252ssss.png
Zaman Yönetimi ve Yönetsel Zamanda Etkinlik

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Şerif Şimşek Adnan Çelik 
Yayınevi: Gazi Kitabevi

18,00 % 10 indirim
20,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Zaman, her meslekten bireyler üzerine baskı yapan evrensel bir kaynaktır. Profesyonel anlamda çalışma yapan herkes zamanını akıllıca planlayıp, etkin ve verimli bir şekilde kullanmak zorundadır. çünkü, zaman, "ödünç alınamayan,kiralanamayan,satm alınamayan, çoğaltılama-yan, sadece kullanılan ve kaybedilen aktifimiz veya varlığımızdır". Zamanı durdurmak mümkün değildir. Sürekli olarak akar ve yitiriîir. Dünden bugüne gelen ve yarma giden, sürekli geri dönmeyen tek yönlü akıştır. O halde, işgücü, maizeme, makine ve enerji gibi üretim girdileri yanında zamanı da saymak, onu israf etmeden etkin ve verimli bir şekilde kullanmak gerekir.
Yöneticilerin çalışma hayatında başarılı olabilmeleri büyük ölçüde yönetim zamanlarını, belirlenen hedef ve amaçlar doğrultusunda bilinçli olarak planlayabilmelerine, etkin ve verimli bir biçimde kullanmalarına bağlıdır. çoğu kitaplar başkalarının nasıl yönetileceği konusunda fikir yürütürler. Bu kitap ise başkalarını yönetme iddiasını taşıyanların kendilerini nasıl yönetecekleri konusunda fikir verecektir. Kitap öncelikle yöneticilere yönelik olarak hazırlanmış olsa da herkesin ilgi alanına girmektedir. Herkes öyle ya da böyle yönetici pozisyonundadır. Bir kişi en azından kendinin, kendi işlerinin yöneticisidir. Ayrıca zaman yönetimi sadece mesai saatleri içerisindeki işleri değil hayatın tüm safhasını kapsadığından, iş dışı zamanların değerlendirilmesi de önemlidir.
Zaman Yönetimi ve Yönetsel Zamanda Etkinlik adlı bu kitabın oluşmasında Doç. Dr. Adnan çELİK` İn önemli katkısı vardır. Dr. Abdullah SOYSAL ise yeni baskının daha da zenginleşmesine katkı sağlamıştır. Bölümlere ilişkin genel kaynakça kitabın sonunda düzenlenmiştir. Zaman Yönetimi ve Yönetsel Zamanda Etkinlik adlı bu çalışma on ayrı bölümden oluşmuştur. Doç.Dr. Tahir AKGEMCİ "Zaman Kavramı ve Kapsamı", Doç.Dr. Adnan çELİK ve Yrd.Doç.Dr. Ayten AKATAY "örgütlerde Zaman Yönetimi", Yrd.Doç.Dr. Ayten AKATAY "Zamanın Etkin Kullanılmasını Sağlayan Davranış ve Yöntemler", Doç.Dr. Enver


ISBN: 9789944165211

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2009
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 392

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Avcunuzdaki Kelebek
203 adet satıldı
11,67

2
Kapsamlı Gelişimsel Rehberlik Programı

3
Gerçekten Beni Duyuyor musun ?

4
Savaşçı
95 adet satıldı
31,25

5
Mış Gibi Yaşamlar
80 adet satıldı
26,04

6
İçimizdeki Biz
57 adet satıldı
20,83

7
Stres Altında Ezilmeden Öğrenmede ve Sınavlarda Üstün Başarı

8
İnsan İsterse 1
18 adet satıldı
10,42

9
Olumlu Sözcükler Etkili Sonuçlar

10
Dev Adımlar
9 adet satıldı
20,80