../resim/urun/2945_B.jpg
Sanat Eğitimi ve Öğretimi

Editör(ler):
Yazar(lar): Serap BuyurganUfuk Buyurgan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Prof. Dr. Serap BUYURGAN

1962 yılında Rize/Pazar`da dünyaya geldi. 1984 yılında Gazi Eğitim Fakültesi, Resim-İş Eğitimi Bölümü`nü bitirdi. 1985-1997 yılları arasında on iki yıl orta dereceli okullarda görsel sanatlar öğretmeni olaarak görev yaptı. 1990-1997 yılları arasında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi`nde kuruluşundan itibaren 7 yıl çalıştı; Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri`nin ilk müfredat programlarının hazırlanmasında görev aldı. 1992 yılında G.Ü., Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde Yüksek Lisansını, 1996 yılında da Doktorasını tamamladı. 1997 yılında Gazi Eğitim Fakültesi, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı`nda Öğretim Görevlisi Dr. olarak göreve başladı. 2011 yılında aynı kurumda Yrd. Doçentliğe atandı; 2005 yılında Resim/Resim-İş  Eğitimi alanında Docent oldu. 2010 yılında Profesörlüğe atandı. 2013-2015 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. 2015 (Haziran) yılında aynı kurumdan emekli oldu. 2015 (Haziran) yılında Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Tasarım Bölümü`nden Prof. Dr. olarak göreve başladı. Sanat, sanat eğitimi, müze eğitimi, çoçuk resmi ve Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri ile ilgili konularda yurt içi ve yurt dışında çeşitli hakemli dergilerde makaleleri yayımladı. Sanat eğitimi ve müze eğitimi konularında yayımlanmış kitapları vardır. Eserleri çeşitli kurum ve kuruluşlarda, müzelerde bulunmaktadır. Sanatsal çalışmalarını atölyesinde sürdüren sanatçı eğitimci, altı kişisel sergi açtı; yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergilere, snat festivallerine katıldı. Halen, Başkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Tasarım Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Ufuk BUYURGAN

1958 yılında Adana/Ceyhan`da dünyaya geldi. 1982 yılında Gazi Üniversitesi, Resim-İş Eğitimi Bölümü`nü bitirdi. Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi`nde ve çeşitli orta dereceli okullarda görsel sanatlar öğretmeni olarak görev yaptı. 1993 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde Yüksek Lisansını tamamladı. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi`nde göreve başladı. 2009 yılında aynı kurumdan emekli oldu. 2009-2014 yılları arasında Atılım Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi`nde ve Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim İş Eğitimi Anabilim Dalı`nda 2016 yılında Başkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Grafik Tasarımı Programı`nda DSÜ Öğretim Görevlisi olarak derslere girdi. Eserleri  çeşitli devlet, özel kurum ve kuruluşlarda, özel koleksiyonlarda, yurt içi ve yurt dışı müzelerde bulunmaktadır. Sanatsal çalışmalarını atölyesinde sürdüren sanatçı eğitimci, yedi kişisel sergi açtı; yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergilere katıldı. Sanatçı çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir. 


ISBN: 9786050370270

Baskı Sayısı: 6. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 426

Ebat: 16X23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz