../resim/eResim/367672.jpg
İki Cihan Güneşi, Alemlere Rahmet Hz. Peygamberimiz(s.a.v.)'in Hayatı

Editör(ler):
Yazar(lar): Abdullah Aydın
Yayınevi: Seda Yayınları

16,00 % 20 indirim
20,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Dilerseniz sizlere islâm dini gelmeden önceki dünya yaşayışını kısaca tanıtayım: İslâmiyet'ten önce yeryüzündeki tüm insanlar, maddi ve manevî değerlerini kaybetmiş, medeni insanlıktan uzaklaşmış, kendilerini hayvanı yaşayışa bırakmışlardı. Dünyanın hangi tarafına bakılsa, ahlaki vasıfların hiç bir değeri kalmamış, yerini, çirkin hareketler almıştı. Korkunç bir ahlâk çöküntüsü dünyayı tümüyle kaplamıştı. Araplar, namus ve şereflerini kirletecek diye masum kız çocuklarını diri diri gömmekten kaçınmazken, fuhuşun en rezaletini yapmaktan ve birbirlerine zulüm etmekten de çekinmiyorlardı.

Dünya bîr cehalet ve delalet bataklığı içinde çalkalanırken, Arabistan'da yeni bir din doğuyordu. Öyle bir din ki; Tüm insanlara ebedî sâadet ve mutluluğun kapılarını açıp, onları cehalet ve delâlet bataklığından kurtarıyordu. Yüce Allah'ın, yaratılanların Efendisi olarak Peygamberi-miz Hz. Muhammed (s.a.v)'i dünyaya gönderdikten sonra, bu vesile ile İslâm Hicaz'da bir güneş gibi parlamaya ve ışık tutmaya başladı. Peygamberler de dahil tüm varlıkların en yücesi olan Hz. Muhammed (s.a.v) ile dinlerin en mükemmeli ve en üstünü olan islâm dini insanlar için tek kurtuluş yolu oluyordu.

Evet, sayın okuyucular!... Dünya bu halde iken, islâm güneşinin doğuşu ile, insanlar için yeni yeni ufuklar beliriyordu. Onlara ebedî dünya ve âhiret sâadetini tattıracak olan fikir ve sistemler gelişiyordu. İşte biz bu amaçla, "Hz. MUHAMMED'in HAYATI" adlı eseri sizler için hazırlamayı bir borç bildik. Yüce Allah'tan, bu kitabı, eski ve yeni eserlerin hidâyetine vesile kılmasını niyaz eylerken, yaptığımız hataların siz sayın okuyucularımız tarafından affedilmesini ve bizce haberdar edilmesini rica ederiz. Çalışmak bizden, teşvik sizden, başarı ise Allah'tandır. Allah'ın selâmı ve inayeti tüm Müslümanların üzerine olsun.
Amin.


ISBN: 9789944929226

Baskı Sayısı: 5. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Sayfa Sayısı: 463

Ebat: 13,5x19,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Müminlerin Annesi Hz Fatıma
14 adet satıldı
16,50

2
Hz. Aişe
8 adet satıldı
19,50

3
Peygamberler Tarihi
6 adet satıldı
49,00

4
Felsefe - Din İlişkileri
2 adet satıldı
20,02

5
Hatice-i Kübra
2 adet satıldı
10,50

6
Halil Hoca
2 adet satıldı
28,00

7
Ebu Zer
1 adet satıldı
17,50

8
Kainatın Efendisi Yahut Hz. Muhammed

9
Şehit Peygamber
1 adet satıldı
14,00

10
İsmail Gaspıralı - Unutturulan Türkçü, İslamcı, Modernist


ETİKETLER
,