../resim/eResim/197344.jpg
Kuran Kıraatında Vakf ve İbtida

Editör(ler):
Yazar(lar): Nihat Temel
Yayınevi: Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı

14,20 % 29 indirim
20,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kur’an-ı Kerim etrafında oluşan ilimler, gerek onun anlaşılmasına yardımcı olması ve gerekse ondan neşet ettiği kabul edilmesi itibariyle çeşitli yönlerden araştırma ve incelemelere konu olmuştur. Alimler, bunlardan mesleklerine uygun olan, kendilerini ilgilendiren taraf veya tarafları ele alarak bu konulardan, başta tefsir ilmi olmak üzere özellikle Kur’an’ın anlaşılmasına ve savunulmasına yardımcı olan ilimler klasik manada Kur’an ilimleri olarak adlandırılmıştır. Kur’an konusunda yapılan bu çalışmaların bazıları zaman içerisinde disiplin haline gelip yerleşmiş, bazıları da ilim dalı özelliğini kazanamayıp münferit araştırma konuları olarak kalmıştır.

Biz bu çalışmamızda müdevven Kur’an ilimlerinden Tecvid ilmi’nin bir bölümü olan ve ilim dalı olarak başlangıcı Kur’an’ın nüzulü ile başlayan Kıraat ilminde vakf ve ibtida konusunu çeşitli yönleriyle ele aldık. Tamamen teknik bir konu olduğu için konuyu misal ve şemalarla daha net bir şekilde anlaşılmasını sağlamaya çalıştık.

Konu Kur’an’la meşgul olan herkesi ilgilendirdiğinden, öncelikle Kur’an’ı düzgün okumak ve mucibince amel etmek için, vakf ve ibtidayı bilmek ve uygulamak gerekir. Dolayısıyla çalışmamız bu alana hayranlık etmiş olacaktır. İşte biz, bu zamana kadar Türkçemizde müstakil bir eser halinde ele alınmamış olan “Vakf ve İbtida” ilmini inceleyerek okuyucuların daha kolay istifade etmelerini sağlamaya çalıştık.

Çalışmamızın bu konuya ilgi duyanlara bir yandan bu sahayı tanıtırken; bir yandan da konunun eksikliklerini göstermiş olacaktır. Böylece ileride bu alanda yapılacak çalışmalar, organik bir bütünlüğe kavuşma imkanı bulacaktır.


ISBN: 9789755481661

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Baskı Yeri: Türkiye/İstanbul

Sayfa Sayısı: 230

Ebat: 13,5x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Ayetü`l Kürsi
12 adet satıldı
26,40

2
Kur`an ile Var Olmak
11 adet satıldı
16,25

3
Yaratılış Sırrı - Meryem Suresi 1-15. Ayet

4
İnsan-ı Kamilin Hakikati
6 adet satıldı
36,00

5
Hayatı İnşa Eden Kur’an Kavramları

6
Kuran ve Değişim
2 adet satıldı
12,00

7
Kurana Göre İnsan ve Sorumlulukları

8
Müfredat Kuran Kavramları Sözlüğü

9
Kur`an Günlüğü
1 adet satıldı
23,10

10
Kur`ân`da İlmî Mucizeler