Pegem.Net../resim/eResim/450146.jpg
Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı: 48 Temmuz - Ağustos 2018

Editör(ler):
Yazar(lar): Kolektif
Yayınevi: Şiirden Yayıncılık

10,20 % 32 indirim
15,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Şiirden Dergi bu sayıda şiir üstüne daha çok yazıya yer verdi. Yazıyı okumaya başlayanların uzun saatlerini alacak gözüküyor dergi.

Bu sayıda da şiir yine diğer dergilerin yer verdiğinden daha fazla şaire yer veriyor.

İlk dosya "1980 Sonrası Ana Akımlar", Şiirden konuyu masaya yatırıyor. Mahmut Temizyürek,Yavuz Özdem, Gökhan Cengizhan ve Altay Ömer Erdoğan yazıları/cevapları ile konuya açıklık getiriyorlar. Ülkemizde hiç işlenmemiş, ülkemiz şiirine farklı bakmanın yollarını açacak bir konuyu daha masaya yatırarak şiir ortamını konuyu düşünmeye teşvik etmiş oldu böylece Şiirden. Şairlerin şiir yazdıkları ortam üzerine yoğunlaşmaları, yaptıkları iş hakkında kavramsal düşünmelerinin önemi daha iyi görülüyor.

İkinci dosya şair ve yazar Fergun Özelli'nin şiiri üstüne. Anıl Cihan soruları sordu, Yavuz Özdem, ve Onur Akyıl şiirini değerlendirdiler.

Bu sayıda Cemil Okyay'ın kaleminden Kadir Aydemir üstüne bir yazı da yer aldı.

Sokak Yazıları'nda bu sayıda Celâl Soycan ve Metin Cengiz "Modern Şiirde Ritim Üzerine" adıyla, şiirimizde çok konuşulan bir konuya Enis Batur şiiri üzerinden açıklık getirmeye çalıştılar. Konunun ilgi çekeceğini, tartışılacağını tahmin ediyoruz ancak "kimselerin vakti yok artık!" Doğan Fuat bu sayıda Kıbrıslı şair Jenan Selçuk ile Çayan Okuduci'nin şiirlerini değerlendiriyor. Tekrar ediyoruz: İyi gidiyor Doğan Fuat.

Bu sayının şairleri: Laura Garavaglia, Marius Chelaru, Avoth Yeşurun, Alessandra Corbetta, Margarita Losada Vargas, Marisol Bohorquez Godoy, Celâl Soycan, Metin Cengiz, Halil Karapaşaoğlu, Ogün Kaymak, Sevgi Suçin, Müesser Yeniay, Nazan Şahin, Nisa Leyla, Önder Çolakoğlu, Selami Şimşek, Fatoş Avcısoyu Ruso, Tateryan Lokman, Aydın Meriç, Eylem Bayar, Sadık Ay, Can Polat Teker, Taner Cindoruk, Selenay Kübra Koçer, Fulya Çetin, Mir Said Aktaş, Uğur Enç, Seda Suna Uçakan, Esma Özlen, Yusuf Esenek.

Bu sayının çevirmenleri: Nicola Verderame, Emin Emel, Alper Sarıbaş, Ali Tirali, Metin Cengiz

Dergiye şiir gönderen ve şiirlerinin yayımlanmasını bekleyen şair arkadaşlarımızın bizleri anlayacağını umuyoruz.

Her sayıda yaklaşık aynı sayıda şaire yer vermek derginin şiirimizde önemini de gösteriyor. Mevcut dergilerin hiçbirinde bu kadar nitelikli şiir yer almıyor. Bunu da belirtmek isteriz. Şiirden Dergisi'nde şiiri yayımlamanın şiir yolunda önemli bir çıta atlandığı anlamına geldiği yolundaki düşüncelerin doğruluğu da görülüyor.

 


ISBN: 3990000047796

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2018
Baskı Yeri: Türkiye/İstanbul

Sayfa Sayısı: 74

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Bin Muhteşem Güneş
54 adet satıldı
29,25

2
Ve Dağlar Yankılandı
54 adet satıldı
29,25

3
İnsancıklar
10 adet satıldı
8,43

4
Kayıp Zamanın İzinde (Özel Kutulu, 2 Cilt)

5
Ulysses
6 adet satıldı
37,59

6
Bir Yeryüzü Tanığı
3 adet satıldı
5,60

7
Yeryüzü Tanrıları
3 adet satıldı
6,25

8
Ayyaş
3 adet satıldı
18,00

9
Ficciones - Hayaller ve Hikayeler

10
Dalkey Arşivi
2 adet satıldı
13,50