../resim/eResim/470500.jpg
Mitoloji, Din ve Efsaneler Işığında Anadolu

Editör(ler):
Yazar(lar): Ali Kılıçkaya
Yayınevi: Serander Yayınları

15,20 % 24 indirim
20,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


On iki bin beş yüz yıldan beri sürekli yerleşme gören Anadolu çağlar boyunca pek çok uygarlığa sahne olup, zengin tarihsel ve kültürel miras ile birlikte büyüleyici doğal güzelliklere sahiptir. Bu kadim uygarlıkların merkezi olan ülkemiz kültürel miras bakımından adeta bir açık hava müzesi konumundadır. Tüm bu tarihsel ve doğal zenginlikler, güzellikler doğal olarak kendileri ile ilgili efsaneleri de yaratmıştır. Efsaneler söylence de olsalar bu topraklarda yaşamış olan insanların düşünce ürünüdür, kültürüdür, yaşama ve dünyaya bakışıdır. Söylencelere neden olan eserler, bu ülke coğrafyasında, tarihinde, halk kültüründe, edebiyatında, güzel sanatlarda yerini almış ve günümüzde de yaşamaktadırlar.

Bu eserde, uygarlıklar beşiği Anadolu’da mevcut önemli kültür mirasımızdan efsanelere konu olmuş bir kısmı ele alınmakta bunlar üzerinden kitabın başlığını uygun sorgu-lamalarda bulunulmakta ve tespitler yapılmaktadır


ISBN: 9789944374583

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2014
Baskı Yeri: Türkiye/İstanbul

Sayfa Sayısı: 160

Ebat: 14x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,