../resim/eResim/471798.jpg
Sosyoloji Notları

Editör(ler):
Yazar(lar): Tevfik Erdem
Yayınevi: İmaj Yayıncılık

35,10 % 13 indirim
39,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu kitabın amacı, sosyolojiyi hem öğrencilerime hem de sıradan okuyucuya tanıtmaya çalışmak, sosyolojinin ne kadar eşsiz ve önemli bir bilim dalı olduğunu ortaya koymak … değil. Bu kitap çok ulvi bir amaç veya entelektüel bir derinlik ve tartışma ortaya koymak amacıyla yazılmadı. Bu kitap aslında sosyoloji dersi için hazırlanan ders notlarının bir kısmının bir araya getirilmiş, üzerinde çok fazla işçilik de yapılmayan ham halidir. Bu ders notlarını ileri bir tarihte kitaplaştırmayı düşünüyordum ancak kafamdaki kitabı yazamayacağımı en azından şimdilik anladım. Öyleyse bu ders notlarını niye bir araya getirdim ya da bu kitap niye var? Bu kitap, öğrencilerin “hocam ders notunu ne zaman mail atacaksınız?” veya “hocam notları hangi fotokopiciye bırakacaksınız”, veya “hocam fotokopici altları silik çekmiş bu yüzden soruyu cevaplayamadım”, yahut “fotokopici sayfayı eksik çekmiş ordan sormuşsunuz”… gibi bahanelerden ve cevap yazma zorunluluğundan kurtulmak için yazıldı. Ayrıca kitap basılırsa eksiklikleri görüp, ikinci baskıda o utançla kendi kendimi tetikler, eklemeler yaparak daha da olgunlaştırılmış bir kitabı ortaya koyabilirim diye düşündüm. Kitabı okuyan işinin ehli sosyologlar birçok başlığın eksik ve bazı bölümlerin de yetersiz olduğunu hemen farkedeceklerdir. Bunun sebebi intihal gibi etik bir sorunla karşılaşmamak için o bölümlerle ilgili ders notlarımı henüz kitap olarak basılabilir hale getiremeyişimdir.

Bu kitap bütün kusurlarının, eksikliklerinin çözümünü bir devrime pardon ikinci baskıya tehir eden bir yaklaşımla yazılmıştır, bu yüzden bütün kusurlar kitabın yazıldığı ortam, yazarın ruh hali ve notların yazılma gayesiyle ilgilidir, haliyle kitabın bu kusurlarda bir günahı yoktur.

Kitabı bir an önce yazmam için bana destek olan değerli hocalarım Prof. Dr. Hikmet Kavruk’a ve kitabın nasıl olması gerektiğine dair yönlendirmeler yapan değerli dostum Prof. Dr. Nail Öztaş’a teşekkür ederim. Nail hocamın biçim ve içerikle ilgili yönlendirmeleri olmasaydı muhtemelen bu kitap hala masa üstünde fotokopi olarak duracaktı. Değerli hocam ve ağabeyim Prof. Dr. Serdar Sağlam’a yazdığı bölüm ve karikatürlerini kullanma izni verdiği için çok teşekkür ederim. Değerli Araştırma Görevlisi Süleyman Sıdal’a müsveddelerin bir kısmını düzelttiği için çok teşekkür ederim, neyse ki diğer kısımları ondan kurtardık(!) yoksa yazdığımız bölümleri bize yeniden yazdıracaktı:) Bu yüzden hatalar ve eksiklikler onunla değil doğrudan benimle ilgilidir. Son olarak her kitapta tasarım ve mizanpaj sonrası bizi çıkarttığı işle heyecanlandıran değerli yayıncımız Mehmet Ali Erdem’e emeği ve dostluğu için teşekkür ederim.

Tevfik Erdem


ISBN: 9786057905079

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2019
Baskı Yeri: Türkiye/İstanbul

Sayfa Sayısı: 636

Ebat: 14x20


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Örgüt Sağlığı
26 adet satıldı
16,20

2
Köy Enstitülerinden Kent Enstitülerine Bir Model Önerisi

3
Dünyanın Kökeni: Vajina
11 adet satıldı
28,00

4
Yoksulluk Halleri
4 adet satıldı
56,00

5
Pozitivizmin Erken Cumhuriyet Dönemine Etkisi

6
Kırk Yıllık Düş
3 adet satıldı
9,00

7
İnsan Hakları
2 adet satıldı
12,00

8
Dış Göç ve Eğitim
2 adet satıldı
28,71

9
Sınırları Yoklamak Din Sosyolojisi Okumaları

10
İnsan ve Toplum Bilimleri 1: Genel Bakış


ETİKETLER
,