Pegem.Net../resim/urun/35536_B.gif
Açıklamalı Sorun Çözümlü Belediye Kanunu ve Büyükşehir Belediye Kanunu

Ciltli

Editör(ler):
Yazar(lar): Sadettin Doğanyiğit
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

245,70 % 10 indirim
273,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Belediyeler için kıt kaynaklarla oluşan bütçelerin israftan uzak verimli ve plan hedeflerine uygun olarak harcanmasının gerekliliği; yerel yönetimlerin çevre sorunları çarpık kentleşme altyapı ve trafik aşırı istihdam özelleştirme borçlanma siyasi ve popülist tercihlerin yoğunluğu gibi son derece girift iç ve dış sorunlarla karşı karşıya bulunması nedenleriyle bu yönetimler için yeni bir yapılanma öngörülmüş ve bu kapsamda yeni bir belediye mevzuatı hazırlanarak yürürlüğe konulmuştur.

Yeni belediye mevzuatını madde madde açıklamayı bu açıklamaları oluşan içtihatla desteklemeyi sorun çözümleriyle potansiyel soru ve sorunlara ışık tutmayı belediye yönetimlerini ilgilendiren diğer mali mevzuatı derleyerek belediye mensuplarına yol göstermeyi kendisine amaç edinen bu eser esas itibariyle kendi içinde üç kitaptan oluşuyor. Her maddesi açıklamalı içtihatlı ve sorun çözümlü olmak üzere hazırlanan Birinci Kitap ve İkinci Kitapta 5393 sayılı Belediye Kanunu ile 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ele alınmıştır. üçüncü Kitapta ise belediyeleri ilgilendiren çeşitli mevzuat bir araya getirilmiştir. Yargı Kararları bölümleri güncelliği yeni belediye mevzuatı çerçevesinde devam eden yüksek mahkeme kararları arasından titiz bir çalışmayla seçilerek oluşturulmuştur.


ISBN: 9789750235443

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 1440

Ebat: 17x25


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz