../resim/urun/3478229.jpg
Adil Yargılanma Hakkı ve Ceza Hukuku

Editör(ler):
Yazar(lar): Yener Ünver
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

62,55 % 10 indirim
69,50

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitapta Adil Yargılanma Hakkını ceza hukuku açısından inceleyen yabancı yazarların makale çevirileri bulunmaktadır. Ayrıca aynı konuda üç adet Türkçe telif makale bulunmaktadır. Ancak bu makaleler de karşılaştırmalı hukuk içerikli olduklarından serinin karşılaştırmalı hukuk niteliğinin dışına çıkmamaktadırlar. İçinde bulunduğumuz dönem temel hak ve özgürlüklerin ve bu bağlamda Adil Yargılanma Hakkının çeşitli boyutlarıyla gözler önüne serilmesi hatırlatılması gereğinin en çok olduğu dönemdir.

özellikle yabancı ceza hukuku uzmanlarının bu konudaki görüş ve düşünceleri dönemin sözü geçen gereksinimini önemli ölçüde karşılayacaktır. KARŞILAŞTIRMALI GüNCEL CEZA HUKUKU SERİSİ Bu kitap serisi her biri bağımsız bir konuyu içeren aynı konuya ilişkin çeşitli makale ve çevirileri içeren derleme niteliğinde kitaplardan oluşmaktadır. Serinin proje yöneticiliğini Prof. Dr. Kayıhan İçEL ve Editörlüğü nü ise Doç. Dr. Yener ünver yürütmektedir. Serinin amacı karşılaştırmalı hukuk alanında ülkemiz hukukçularına en çağdaş en yeni ve en önemli sözleşmeler yabancı kanunlar AB BM AİHM gibi ulusalüstü kurumların tasarrufları AİHM kararları yabancı ülke yüksek mahkemelerinin içtihatları yeni teoriler ve gelişmekte olan hukuk alanlarında çok sayıda farlı ülkeden en yeni en doğru ve güncel hukuk kaynaklarını sağlamaktır.

Her kitap temel bir ceza hukuku konusuna tahsis edilmiştir. Kitaptaki çalışmalar yazarların karşılaştırmalı hukuk bilgisi içeren makaleleri ve özellikle yasal izni alınarak en etkin hukuk bilimi adamlarının eserlerinin Türkçeye çevrilmesinden oluşmaktadır. Eserde konuyla ilgili önemli ve güncel kayna sahip Dünyanın çok çeşitli ülkelerinden yeni ve önemli eserler Türk hukukuna aktarılmaktadır. Yayınlandığı günden beri ülkemizde yayınlanan birçok esere kaynaklık etmiş ve özellikle y.lisans ve doktora çalışmalarında önemli kaynak boşluğunu doldurmaktadır. Genç akademisyenler almanca İngilizce Fransızca ve İtalyanca başta olmak üzere birçok dilden çeviri yaparak seriye katkı sağlamaktadır.


ISBN: 9789753478229

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2004
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 466

Ebat: 16x23


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Teorik ve Pratik Ceza Özel Hukuku

2
Tüm Boyutlarıyla Çocuk İstismarı 1

3
Çocuk İstismarı 2
23 adet satıldı
63,90

4
Ceza Hukuku Genel Kısım (Ciltli)

5
Ceza Muhakemesi Hukuku
20 adet satıldı
47,50

6
Ceza Hukuku Pratik Çalışmalar

7
Gerçek Zamanlı Kontrol
12 adet satıldı
32,40

8
Ceza Muhakemesi Hukuku (3 Cilt)

9
Ceza İnfaz Kurumu İdaresi
6 adet satıldı
20,70

10
Kriminoloji
2 adet satıldı
62,10