../resim/urun/3479653.jpg
Çocuklar ve Suç - Ceza

Editör(ler):
Yazar(lar): Yener Ünver
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

83,25 % 10 indirim
92,50

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


"çocuklar" özelde Türkiye nin genelde tüm Dünya İnsanlığının yarınlarını belirleyecek düzenleyecek ve geliştirecek en önemli faktördür. Onlar ne denli sağlıklı güçlü olurlar ve her yönden olumluluk gösterirlerse insanlık da o denli güvenli geleceğe sahip olur. çocukların başta aile olmak üzere okulda işyerinde sokakta ve sosyal çevrelerinde karşılaştıkları haksızlıklar gelişmelerini tehdit eden olumsuzluklar belirlenerek bu konularda nasıl bir mücadele verilmesi gerektiği kitabın başlıca konusunu oluşturmaktadır.

Karşılaştırmalı Güncel Ceza Hukuku Serisi nin bu dördüncü kitabında çocuk suçluluğu ile mücadele konusunu değişik yönleri ile inceleyen başta Alman İtalyan ve Amerikalı yabancı yazarların çalışmalarıyla birkaç özgün makaleye de yer verilmiştir. KARŞILAŞTIRMALI GüNCEL CEZA HUKUKU SERİSİ Bu kitap serisi her biri bağımsız bir konuyu içeren aynı konuya ilişkin çeşitli makale ve çevirileri içeren derleme niteliğinde kitaplardan oluşmaktadır. Serinin proje yöneticiliğini Prof. Dr. Kayıhan İçEL ve Editörlüğü nü ise Doç. Dr. Yener ünver yürütmektedir. Serinin amacı karşılaştırmalı hukuk alanında ülkemiz hukukçularına en çağdaş en yeni ve en önemli sözleşmeler yabancı kanunlar AB BM AİHM gibi ulusalüstü kurumların tasarrufları AİHM kararları yabancı ülke yüksek mahkemelerinin içtihatları yeni teoriler ve gelişmekte olan hukuk alanlarında çok sayıda farlı ülkeden en yeni en doğru ve güncel hukuk kaynaklarını sağlamaktır.

Her kitap temel bir ceza hukuku konusuna tahsis edilmiştir. Kitaptaki çalışmalar yazarların karşılaştırmalı hukuk bilgisi içeren makaleleri ve özellikle yasal izni alınarak en etkin hukuk bilimi adamlarının eserlerinin Türkçeye çevrilmesinden oluşmaktadır. Eserde konuyla ilgili önemli ve güncel kayna sahip Dünyanın çok çeşitli ülkelerinden yeni ve önemli eserler Türk hukukuna aktarılmaktadır. Yayınlandığı günden beri ülkemizde yayınlanan birçok esere kaynaklık etmiş ve özellikle y.lisans ve doktora çalışmalarında önemli kaynak boşluğunu doldurmaktadır. Genç akademisyenler almanca İngilizce Fransızca ve İtalyanca başta olmak üzere birçok dilden çeviri yaparak seriye katkı sağlamaktadır.


ISBN: 9789753479653

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Nisan 2005
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 664

Ebat: 16x23.5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,