Pegem.Net../resim/urun/36311_B.gif
İdari Para Cezaları ve Diğer İdari Yaptırımlar

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Yaşar Güçlü 
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

49,95 % 10 indirim
55,50

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kabahatler Kanunu`nun 1.6.2005 tarihinde yürürlüğe girmesinden bu yana, yeni kabahatler ihdas edilmiş, idari para cezaları ve diğer idari yaptırımların uygulanması, hesaplanması, zamanaşımı süreleri, başvuru ve itiraz mercileri gibi birçok hususta değişiklikler yapılmıştır. Ceza Muhakemesi Kanunu ve İdari Yargılama Usulü Kanunu başta olmak üzere başka kanunlarda yapılan düzenlemelerde kabahatlere ilişkin usul kurallarını değiştirmiştir.

Kitabın bu baskısında; kapsamlı değişiklikler de göz önüne alınarak mevzuatta dağınık bir şekilde yer alan idari para cezaları ve diğer idari yaptırımlara ilişkin kurallar bir araya getirilip, örneklerle ve yargı kararlarıyla açıklanarak hukukçuların, idari yaptırımlara maruz kalanların ve idari yaptırım uygulayan kamu kurumları ile kamu görevlilerinin faydalanabileceği pratik, bilgi yoğun ve uygulamaya yönelik bir eser ortaya konulmaya çalışılmıştır.


ISBN: 9789750235863

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2016
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 488

Ebat: 13x19


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz