Pegem.Net../resim/urun/36652200.jpg
Ruhunuzu Rahatlatın

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Sabina Dosani 
Yayınevi: Optimist Yayıncılık

15,88 % 30 indirim
22,69

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Elinizdeki kitap depresyonu anlamanıza yardım etmeyi amaçlıyor ve onu etkisizleştirmek için yapabileceğiniz basit, ama sınanmış bilimsel öneriler içeriyor. Psikiyatristler Birliği`nin bir araştırmasına göre, depresyon dünya nüfusunun yüzde 8`ini etkiliyor. Türkiye`de bu oran yüzde 20ye kadar çıkıyor ve daba çok kadınları etkiliyor: Her dört kadından biri depresyon geçirmiş veya geçiriyor.

"Tıp öğrenciliğimin üçüncü yılında depresyon geçirdim ve hastaneye yattım. çok şanslıydım; orada hem dört dörtlük bir tedavi gördüm, hem de depresyonu yenmenin birçok tekniğini öğrendim. Bu öğrendiklerimi hem kendime hem de daha sonra hastalanma uyguladım... Bu kitapta felaket hikâyeleri ve mucize tedaviler yok, sadece iyi fikirler var. Umuyorum ki bu kitap, hayata katlanmak yerine onun tadını çıkarmanıza yardım eder."Bt. Sabina Dosani Depresyon genellikle ulanılacak bir şey gibi görülür ve hastalar çevreleri tarafından zayıf olmakla suçlanır. Oysa depresyon önemli işler gerçekleştirmeyi başarmış pek çok ünlü kişinin de yakalandığı, bilimsel açıklaması ve tedavi yöntemleri olan bir hastalıktır. Ruhunuzu rahatlatın genç bir üniversite öğrencisiyken bu hastalığa yakalanmış, olayı her yönüyle yaşamış bir uzman doktorun, psikiyatristin önerilerinden oluşan bir kitap. Bu hastalığın pek çok yönünü ele alıyor ve pratik, sınanmış 52 harika fikir sunuyor.
Hemen bakmanız için... Cesaret almak için tutunacak bir dal mı arıyorsunuz? Depresyon geçiren ünlülerin neler yaptığını 1. sayfadan itibaren okuyun. Aniden korkuyor ve çarpıntı geçiriyorsanız, Paniğe kapılmayın başlıktı 99. sayfayı açın. Alkol sorunuyla baş etme yöntemlerini 153. ve depresyonun tekrarını önleme tekniklerini 229. sayfada bulacaksınız.


ISBN: 9789756225882

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2000
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 234

Ebat: 17.5x21


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,