Pegem.Net../resim/urun/369502200.jpg
Müzik Psikolojisi 1

Editör(ler):
Yazar(lar): Sena Gürşen Otacıoğlu
Yayınevi: Öğreti Akademi

15,74 % 15 indirim
18,52

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu çalışmamda, müzik psikolojisi alanında tanımlanabilir ve doğrunabilir gerçekleri, belli temel başlıklar altında toplayarak açıklamaya çalışırken, okuyucuya müzik psikolojisinin temelini, sade bir biçimde ve birbirinden farklı bakış açılarına yer verip, sınırlandırarak anlatmaya özen gösterdim. Bunu yaparken hem geçmişte, hem de son yıllarda alanda yayınlanmış olan dış kaynaklı literatürden yararlanarak, okuyucuya konu ile ilgili çok çeşitli bilgiler akktarmayı, bir araştırmacı olarak kendime amaç edindim.

Türkiye`de bu alanda var olan literatür eksikliğini "Müzik Psikolojisi I" aşamasında ortadan kaldırmak için, müzik ve psikolojisi alanlarının bilimsel temellerine dayandırılarak yazılan kitap, "Müzik Psikolojisine Genel Bakış", "Müziğin Bilimi", "Müzikal Yapı", "Gelişimsel Psikolojis ve Müzik Eğitimi" şeklinde dört ana başlık altında toplanmıştır.

Bu çalışmanın, müzik psikolojisinin dayandığı temelleri kısmen de olsa ortaya koyabildiği ve profesyonel ya da amatör olarak müzikle ilgilenen kişilere bu alanda rehber olma niteliği taşıdığı fikrine yürekten inanmakla beraber, bu serüvenin ilk yolculuğunda bana sıkılmadan eşlik edeceğinizi umuyorum...


ISBN: 9786055885533

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Basım Tarihi: Aralık 2008
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 103

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz