../resim/urun/369702seyahat_b.jpg
Seyahat Endüstrisi İşletmeleri

Editör(ler):
Yazar(lar): Suavi Ahipaşaoğluİrfan Arıkan
Yayınevi: Gazi Kitabevi

39,10 % 15 indirim
46,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bir yabancı dili iyi derecede bilmek turizmci olmak için yeterli midir? Elbette ki hayır. Peki gerekli midir? Belki bugün iç turizmin yüksek potansiyelini dikkate alırsak artık değil. Bu çalışmanın sahiplerinin artık para kazanmaya başlamaları gerektiğini düşündükleri 35-40 yıl öncesini dikkate alırsak iyi bir yabancı dil, turizmci olmanın ön koşulu idi.Gerçi bugün de hangi işi yaparsanız yapın; ulusal sınırları aşabilmeniz, evrensel rekabete açılabilmeniz ve iyi para kazanabilmeniz için en az bir yabancı dili iyi bilmek gerekmektedir.

Bu kitabın yazarları, öğrencilik yıllarında birisi Fransızca diğeri Almanca rehber olarak okul giderlerini karşılamak, ailelerine yük olmamak, batılı gibi davranmak, batılı gibi yaşamak için turizm endüstrisine giriş yaptılar.

Her ikisi de bir yandan eğitimlerini sürdürürken diğer yandan da okullarını ihmal etmediler ve doktoralarını tamamladılar. Her ikisi de rehberlik dışında seyahat acentalarında, ulaştırma ve turizmin diğer alt dallarında çalıştılar. Her ikisi de yaş kemale ermeye başlayınca, turizm irtifa kaybedip kitleselleştikçe daha sakin limanlara demir atma gereği duydular.

Birisi Gazi, diğeri Boğaziçi üniversiteleri’nde öğretim elemanı olarak çalışmaya başladı. Kader, bu kez onları Eskişehir’de, Anadolu üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu’nda buluşturdu.

Biraraya geldiklerinde bilgileri, tavırları, duruşları, bakışları, çalışmaları ve daha birçok yönlerini itibarı ile hem koşutluklar hem de zıtlıklar olduğunu fark ettiler. Birlikte çalışmanın yaratacağı sinerjinin ürünlerinin niteliklerini olumlu etkileyeceğini anladılar.


ISBN: 9799758895877

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2005
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 222

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Yönetim Bilimi
69 adet satıldı
26,55

2
Mahalli İdareler
68 adet satıldı
58,50

3
Yönetim ve Organizasyon
45 adet satıldı
40,95

4
Temel Sigortacılık
31 adet satıldı
40,50

5
Veri Madenciliği Yöntemleri
25 adet satıldı
50,40

6
İşletme Yönetimi
15 adet satıldı
49,50

7
Muhasebe Bilgi Sistemi Yönetimi

8
İşletmelerde Uygulamalı İstatistik

9
Seyahat Endüstrisi İşletmeleri

10
Halkla İlişkiler ve Büro Yönetimi


ETİKETLER
,