../resim/urun/3705_B.png
Darağacında Üç Fidan

Editör(ler):
Yazar(lar): Nihat Behram
Yayınevi: Everest Yayınları

21,00 % 25 indirim
28,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


1968`ler. Yazılı tarihin en barbar asrının en umutlu, en ışıklı, en cesur günleriydi. Coşkun bir devrimci dalganın bütün dünyayı sarstığı, onlarca ülkede milyonlarca insanın ayağa kalkarak, "Gerçekçi ol, imkânsızı iste," diye haykırdığı günlerdi...

Böyle bir dünyada, Denizler de özgürlük bayrağını Türkiye`de yükseklere taşıdılar. ABD`ye, NATO`ya, yurtlarını yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekmek isteyenlere en iyi cevabı eylemleriyle, yürüyüşleriyle, cesaretleriyle verdiler.

Ve egemenler, bu özgürlük kabarışının intikamım 12 Mart karanlığında üç gençten çıkarmak istediler. Somut hiçbir yasal dayanak olmadan Deniz`i, Yusuf`u, Hüseyin`i ve nice arkadaşlarını idamla yargılayıp, "Asalım, asalım!" çığlıklarıyla darağacına göndererek özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini boğmaya çalıştılar.., işte Nihat Behram, o günlerin ölüm karanlığını sivil tarihçiliğimize belgesel bir katkı olan bu kitabıyla yırtınıştır, Denizler`in asılmadan önceki son sözlerinin de ilk kez açıklandığı, yayımlanır yayımlanmaz yasaklanan ve ancak yirmi iki yıl sonra aklanan Darağacında üç Fidan, içten sesi, ince duyarlılığı ve ödünsüz tavrıyla, bütün iktidarların geçici olduğunu, milyonların kalbinde yaşayacak olanların daima özgürlük savaşçıları olduğunu göstermiştir..:

Baskı altında geçen onca yılın ardından, bu yeni basımıyla Darağacında üç Fidan`ı sunarken, bugün koyu bir karanlığın ve ahlaksızlığın içine itilmek istenen yurdumuzda, güzlerimizde hâlâ bir umut ışığı, darağaçlarında "solmayan" üç fidanın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz...


ISBN: 9789753168175

Baskı Sayısı: 123. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2020
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 216

Ebat: 13.5x19.5

| Elif, 20.5.2010 18:02:14

Nihat Behrama sonsuz teşekkürler, kitabı baştan sona defalarca okudum ve her okuyuşumda sanki bende denizlerle beraber onlarla aynı acıları cekmiş gibi hissettim kendimi, üç fidan gencecik üç fidanı kıran o eller bunun hesabını her zaman vermeye mahkumdurlar.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz


ETİKETLER
,