Pegem.Net../resim/urun/372356_B.jpg
Okuma Eğitimi - Çocuklarda Dil Gelişimi

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Bekir Savaş 
Yayınevi: Papatya Yayıncılık

27,00 % 10 indirim
30,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Okuma; çocukların dilsel, bilişsel, ruhsal, sosyal ve kültürel gelişim sağlaması ve bilgi çağını yakalaması için hava, su, yiyecek ve sevgi kadar önemlidir.
 
O nedenle onlara okumayı mutlaka sevdirmeliyiz. Düşünen, bilgi üreten, bilinçli, özgüveni yüksek, insanları ve dünyayı seven, her alanda dünyayla rekabet edebilecek kuşaklar yetiştirmek ancak bu yolla sağlanabilir.
 
Bu kitabı, bu nedenle öncelikle anne-babalara ve öğretmenlere, çocuklara okumayı sevdirmeleri ve öğretmeleri için neyi, nasıl ve ne zaman yapacakları konusunda bilgi vermek, eğitim konusunda kararlar alan yetkililere ise konunun önemini göstermek için hazırladık.
 
Ayrıca çocukların dil gelişimi, okuma eğitimi ve öğretimi konusunda çalışan araştırmacılara, bu süreçlerde neler olup bittiği konusunda dilbilim alanından bilgiler aktarmayı amaçladık. Bu konudaki bilgilerimizi ilgili kişilerle ilkin, 2006 yılında yaptığımız baskıda paylaşmıştık. Bu bilgiler pek çok araştırma yazısında yer buldu.
 
Aradan geçen sürede özellikle anne-babalarda okuma konusunda önemli bir farkındalık artışı gözlemledik.
 
O nedenle bu konuda yaşanan yeni gelişmelere değinmek, çocukların okuma eğitimi-öğretimi üzerine yapılmış olan yeni bilimsel araştırmalara, onlara yardımcı olabilecek yeni dilbilimsel çalışmalara yer vermek için kitabımızın ikinci baskısını yapmaya karar verdik.
 
Çocuğunu, ülkesini seven herkesin okuması dileği ile…

ISBN: 9786059594301

Baskı Sayısı: 2.Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2018
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 192

Ebat: 16.5x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz