../resim/urun/385725_B.jpg
Gelişmekte Olan Ülkelerde Eğitim Politikaları

Editör(ler):
Yazar(lar): İlknur Maya
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

21,25 % 15 indirim
25,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitim, bir ülkenin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesinde, kalkınmasında ve yaşam standartlarının iyileşmesinde en önemli başat ögedir. Bununla ilgili kanıt çok sayıdadır. Ancak gelişmekte olan ülkelerde eğitim politikaları konusunda araştırmalar, her ne kadar son yıllarda artış gösterse de yetersizdir. Bu kaynak kitap, alandaki eksikliği gidermek amacıyla yazılmıştır. Böylece, gelişmekte olan ülkelerdeki eğitim politikalarını karşılaştırmalı ve uluslararası eğitim bağlamında ele alıp, analiz etmek hedeflenmiştir. Bu çerçevede, gelişmekte olan ülkelerde uygulanan eğitime dayalı politika örnekleri çok sayıda bilimsel çalışma ile birlikte sunulmuştur.
 
Son olarak, uluslararası eğitime dayalı olarak veriye dayalı yönetim anlayışıyla eğitsel göstergeler ışığında desenlenen “OECD Ülkeleri ile Gelişmekte Olan Ülkelerin Eğitim İstatistiklerinin Karşılaştırılması” adlı araştırmaya yer verilmiştir. Kitabın akademisyenler, eğitimciler, öğrenciler ve eğitim politikacılarının katkılarıyla karşılaştırmalı ve uluslararası eğitim konusunda yapılan tartışmalara, ilgili araştırmalara ve karşılaştırmalı ve uluslararası eğitim ile ilgili derslere zenginlik katması beklenmektedir.

ISBN: 9786052417218

Baskı Sayısı: 2.baskı

Basım Tarihi: Aralık 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 114

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz