../resim/urun/3958_B.jpg
Öğretim İlke ve Yöntemleri

Editör(ler): Gürbüz Ocak
Yazar(lar): Gürbüz OcakBilal DumanAhmet ÇobanSoner Mehmet ÖzdemirRamazan ÖzbekAbdurrahman ŞahinH. Ömer Beydoğan
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

42,50 % 15 indirim
50,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Öğretmenin en önemli görevi mesleki profesyonelliktir. Öğretmenin mesleki profesyonelliği, öğretme gücüyle ölçülür. Öğretmenin öğretme gücünün sıradan insanların öğretme gücünden farklı olması gerekir. Bütün bireyler bildiklerini karşısındakine aktarabilir; ancak profesyonel bir öğretmen, ihtiyacı olan bilgiyi bireye en kısa sürede ve en kalıcı yoldan aktarır. Öğretmenin bunu yapabilmesi karşısındakinin (öğrencinin) iletişim kanallarının açıklığına ve öğretmenin bu iletişim kanallarını kullanma yeterliliğine bağlıdır. Bir öğretmenin öğretim faaliyetlerini yerine getirebilmesi sadece alan bilgisine bağlı değildir. Bu bilgileri en verimli şekilde öğrencilere aktarabilmesi için profesyonel bir öğretmenin öğretebilmeyi öğrenmesi gerekir. Alanında uzman olan çeşitli yazarlarca hazırlanan Öğretim İlke ve Yöntemleri kitabı gerek öğretmen adaylarının, gerekse öğretmenlerin öğretebilmeyi öğrenmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Temel Kavramlar adlı birinci bölümde eğitim ile ilgili kavramlar açıklanmış, ikinci bölümde genel olarak eğitimde program geliştirme sürecinde hedef ve içerik seçimi ve düzenlenmesinden bahsedilmiştir. Üçüncü bölümde öğretim etkinliklerinin planlamasının nasıl yapılması gerektiği üzerinde durulurken dördüncü bölümde öğrenme-öğretme süreci açıklanmıştır. Öğretim modelleri, stratejileri, kuram ve yaklaşımları isimli beşinci bölümde, eğitimciler tarafından en çok kullanılan stratejilere ve modellere yer verilirken altıncı bölümde, öğretim yöntem ve teknikleri ve uygulama örnekleri açıklanmıştır. Kitabın yedinci bölümünde eğitimde çağdaş yaklaşımlardan yapılandırmacı eğitim anlayışı,- beyin temelli öğrenme, yaratıcılık, düşünme becerileri, problem çözme ve problem çözme terminolojisi konuları yer alırken son bölümde ise öğretim hizmetinin niteliğini arttırmaya yönelik olarak öğretmenin rolü açıklanmıştır.

Kitabın 21. yüzyıl becerilerini öğretme hedefinde olan öğretmen adaylarına, öğretmenlere ve akademisyenlere katkı sağlaması dileğiyle….


ISBN: 9786053189886

Baskı Sayısı: 12. Baskı

Basım Tarihi: Şubat 2020
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 544

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3318 adet satıldı
39,10

3
Eğitime Giriş
2894 adet satıldı
37,40

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
738 adet satıldı
34,00

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
688 adet satıldı
35,70

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
617 adet satıldı
45,05

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı


ETİKETLER
,