../resim/urun/399536_B.jpg
Türkçe Eğitim Açısından Dil Bilgisi Öğretimi

Editör(ler): Murat Özbay
Yazar(lar): Ahmet BalcıMehmet KurudayıoğluBilginer OnanSalih Kürşad DolunayMehmet TemizkanFerhat EnsarNamık Kemal ŞahbazBayram Başİlhan ErdemKemal Zeki Zorbaz
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Yapılandırmacı yaklaşımın temel prensiplerine uygun olarak öğrenciyi merkez alan, dil bilgisi öğretimini amaç değil araç olarak değerlendiren, öğretmen adaylarına ve öğretmenlere rehberlik etmeyi amaçlayan Türkçe Eğitimi Açısından Dil Bilgisi Öğretimi adlı bu kitap, Türkiye`nin farklı üniversitelerinde görev yapan ve doktora eğitimin Türkçe öğretimi alanında tamamlamışi öğretim üyeleri tarafından yazılmıştır. Bu yönüyle önemli bir bilgi birikimi ortaya koymaktadır. Dilbilgisi öğretimi alanında önemli bir ihtiyaca cevap vereceği düşünülen bu kaynak, kurumsal bilgi ve uygulama örneklerinin bir arada olduğu bölümlerden meydana gelmektedir. Kitabın hazırlık sürecinde, dilbilgisi öğretimine ait temel bilgilerin akdemik bir bakış açısıyla ortaya konulmasının yanında, öğretmen adayları ve öğretmenler tarafından eğitim ortamına kolaylıkla uygulanabilecek bir nitelikte olmasına da özen gösterilmiştir. Bölümlerde, kurumsal bilgilerin yanı sıra, çok sayıda örnek uygulamalara yer verilmiştir. Öte yandan bu kitap, dilbilgisi öğretimini okuma, yazma, konuşma vedinleme becerilerine göre ele alması sebebiyle ülkemizde bu alanda yayınlanmış olan ilk kaynak olma özelliğini de taşımaktadır. 


ISBN: 9786053642268

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Ocak 2014
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 288

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Programa Uygun Türkçe Öğretim Yöntemleri

2
Türkçe Ders Kitabı Çözümlemeleri

3
Türkçe Öğretimi
266 adet satıldı
34,00

4
Konuşma Eğitimi (Sözlü Anlatım)

5
Yine Yazı Yazıyoruz
246 adet satıldı
25,50

6
Okuma Eğitimi
120 adet satıldı
27,20

7
Yabancılara Türkçe Öğretimi

8
Uygulamalı Metin Bilgisi
36 adet satıldı
25,50

9
Türk Dili Dersleri (MYO için) - Cilt 1

10
Türk Dili Dersleri (MYO için) - Cilt 2