Pegem.Net../resim/urun/4026_B.jpg
Alternatif Akım (AC) Devre Analizi

Editör(ler):
Yazar(lar): Hasan Selçuk Selek
Yayınevi: Seçkin Yayınevi

29,25 % 10 indirim
32,50

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Kitap, uzun yıllar üniversitelerde “DC Devre Analizi, AC Devre Analizi, Sayısal Elektronik (Mantık Devreleri) ve Analog Elektronik (Elektronik)” derslerini anlatan, aynı zamanda da konu ile ilgili çeşitli kamu ve özel sektördeki projelerde yer alan yazarın notlarından, ders anlatımı / eğitim esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır. Ayrıca, kitabın ilk üç baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır.

Eserde, konular günlük anlatım dili anlatılarak öğrencilerin sıkılmaması amaçlanmış, aynı zaman da 150’si çözümlü, 500 örnek soru verilerek, hem akademisyenlere örnek soru konusunda yardımcı olunmuş, hem de konuların öğrenciler tarafından daha kolay anlaşılması ve anlaşılan konuların pekiştirilmesi hedeflenmiştir.

Kitap; Bologna Projesi, YöK-Dünya Bankası Projesi ve İKMEP Projelerinin müfredatlarına uygun olup, bol örnekli olması sebebiyle de; Mühendislik Fakültelerinde çalışma kitabı olarak tavsiye edilmektedir.

Konu Başlıkları
-Alternatif (AC) Sinyaller ve çeşitleri
-Karmaşık Sayılar ve Matematiksel İşlemler
-RC, RL ve RLC Devreler
-Süperpozisyon Teoremi
-çevre Akımları (Mesh Analiz) Yöntemleri
-Düğüm Gerilimleri (Nodal Analiz) Yöntemi
-Thevenin ve Norton Teoremleri
-Rezonans ve çeşitleri


ISBN: 9789750224799

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2013
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 240

Ebat: 16x24

| mehmet, 5.6.2010 23:11:03

kitap güzel ve açıklayıcı çoğu konuyu kavradım. ama AC`de güç konusu olmalıydı bu kitapda bunun eksikkliği belli oluyor. yazar diğer baskıda güç konusuda eklerse daha iyi olur.


| Ali Can Kepez, 20.5.2010 18:02:14

Arkadaşlar piyasadaki en bol örnekli kitap. Benim gibi devre teorisi ile sorunu olanlara öneririm. Ben bu kitap sayesinde geçtim. Ancak bazı çizimler kötü ama çok işe yarar bir kitap. Aynı kişinin birde Doğru akım kitabı var onuda tavsiye ederim o kitap bundan çok çok iyi. Çok bol örnek var 2 kitapta da.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz