../resim/eResim/515691.jpg
Bütün Yönleriyle Spss Örnekli Nonparametrik İstatistiksel Yöntemler

Editör(ler):
Yazar(lar): Ramazan Baştürk
Yayınevi: Anı Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Günümüzde İstatistik, modern toplumların en önem verdiği bilim dallarından birisi haline gelmiştir. İstatistik okur-yazarlığı olmadan “aydın insan” olmanın hemen hemen imkânsız olduğu da bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak istatistik eğitimine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu ihtiyacın farkına varan modern toplumlardaki program geliştirme uzmanları, yeni nesillerin bu temel gereksinimden yoksun kalmamaları için formal eğitimin her kademesine, istatistik ile ilgili farklı seviyelerde dersler yerleştirmektedirler.

Bu çerçevede istatistik, yükseköğretimin bütün kademelerinde ve farklı mesleki alanlarda ders olarak okutulmaktadır. Fakat bu derslerin içerikleri incelendiğinde, yaygın olarak işlenen konuların parametrik testleri içeren konular olduğu kolayca görülür. Oysa parametrik testleri kullanmak için bazı temel ön koşulların sağlanması gerekir. Bu temel koşullar sağlanamaz ise elde edilen sonuçlar ve bu sonuçlardan yola çıkarak yapılacak genellemeler ve yorumlar anlamsız hale gelebilir. İşte bu koşulların sağlanamadığı durumlarda parametrik olmayan testler (Nonparametrik) gündeme gelmekte ve araştırmacıların sorularına istatistiksel çözüm yolları üretilmektedir. Bu kitabın konusunu da Nonparametrik testler oluşturmaktadır.

Bu kitabın en temel özelliği, Nonparametrik istatistik konularını hem teorik hem de uygulamalı olarak aynı anda içermesidir. Oluşturulan örnek araştırmalar hem geleneksel yöntemlerle hem de SPSS (Statistical Package for Social Sciences) ile analiz edilerek gösterilmektedir. Böylece okuyucuların her iki uygulamayı da birden öğrenme ve bunları karşılaştırma olanağına sahip olmaları sağlanmaktadır.

Bu kitap, karşılaştıkları araştırma problemlerine Nonparametrik istatistik kullanarak çözüm yolu bulmaya çalışan herkese, özellikle yükseköğretimdeki öğrencilere kaynak oluşturabilecek niteliktedir. Ayrıca Üniversitelerde görev yapan bütün akademisyenlere ve amatör seviyedeki araştırmacılara da yol gösterici niteliktedir.


ISBN: 9786051700946

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 240

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Bilimsel Dergilere Makale Nasıl Yazılır

2
Bütün Yönleriyle SPSS Örnekli Nonparametrik İstatistiksel Yöntemler

3
Sosyal Bilgilerde Güncel Okumalar 1

4
Montesquieu ve Sosyal Bilimin Gelişimi

5
Sosyal Bilim Metodolojisi
9 adet satıldı
10,80

6
Nitel Araştırma Yöntemleri

7
Etnografik Hikayeler
7 adet satıldı
28,80

8
Bilgi Burjuvazisi
2 adet satıldı
19,20

9
Ergonomi
1 adet satıldı
21,90

10
Eğitim Bilimine Giriş
1 adet satıldı
35,70


ETİKETLER
,