../resim/urun/4050_B.jpg
Eğitim Bilimine Giriş

Editör(ler): Ayla Oktay
Yazar(lar): Ayla OktayOzana UralCemil ÖztürkÖzgül Polat UnutkanOya RamazanNecla TuzcuoğluNilgün Uluser İnanRengin Zembat
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Satışa Çıkınca Haber Ver
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitim Bilimine Giriş kitabı, Prof. Dr. Ayla Oktay`ın editörlüğünde, eğitim fakülteleri öğrencilerine eğitime ilişkin geniş bir bakış açısı kazandırmak amacıyla, değişen program içerikleri dikkate alınarak, günümüzde eğitim alanında öne çıkan konuları da içerecek şekilde hazırlanmıştır. Eserde, öğrencilerin içinde bulunduğumuz çağın sorunlarını anlayacak ve bu sorunlara çözüm oluşturabilecek nitellikleri kazanabilmeleri ve değişen dünya değerlerinin eğitim bilimine yansımalarını kavrayabilmeleri amaçlanmıştır. Eğitimin dünyadaki gelişimi hakkında bilgiler de içeren kitap, Türkiye`de eğitimin tarihsel süreç içinde gelişimini de ele almaktadır.

Eğitim Bilimine Giriş kitabı, Eğitimin Temel Kavramları ve Eğitim Düşüncesinin Tarihsel Gelişimi, Yrmi Birinci Yüzyılda ve Eğitimde Yeni Yaklaşımlar, Tür Eğitim Sistemi ve Tarihsel Temelleri, Eğitim Bilimlerinde Araştırma ve Etik, Eğitim İşlevleri ve Diğer Alanlarla İlişkisi, Toplumsal Değişim Açısından Yaygın ve örgün Eğitim, Türk Milli Eğitiminde Okul Destek Sistemleri, Eğitim Sisteminde Okul öğretmeninin Rolü ve öğretmenlik Mesleğinin özellikleri-Yeterlilikleri, Türkiye`de öğretmen Yetiştirmenin Dünü, Bugünü, Geleceği, çocuk Hakları, İnsan Hakları ve Eğitim, Teknoloji ve Eğitim olmak üzere on bir bölümden oluşmaktadır.


ISBN: 9789944919692

Baskı Sayısı: 8. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 368

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Psikolojisi (Gelişim-Öğrenme-Öğretim)

2
Eğitime Giriş
3316 adet satıldı
39,10

3
Eğitime Giriş
2894 adet satıldı
37,40

4
Öğretim İlke ve Yöntemleri Öğretme Sanatı

5
Sınıf Yönetimi
738 adet satıldı
34,00

6
Psikolojik Danışma ve Rehberlik

7
Sınıf Yönetimi
688 adet satıldı
35,70

8
Öğretim İlke ve Yöntemleri
617 adet satıldı
45,05

9
Sınıf Yönetiminde Örnek Olaylar

10
Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı


ETİKETLER
,