Pegem.Net../resim/urun/408563_B.jpg
Kaymakamlık İktisat Çıkmış Sorular

Editör(ler):
Yazar(lar): Yüksel Bilgili
Yayınevi: 4T Yayınevi

41,25 % 25 indirim
55,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


 Kaymakamlık sınavında son bir kaç yıl hariç tutulduğunda kaymakamlık sınavı, çoktan seçmeli ve beş seçenekten oluşan test sınavı şeklindeydi. Birkaç yıldır açık uçlu sınava geçilmiş olmasına rağmen 2018 yılı Kaymakam adaylığı sınavında test usulüne geri dönüldü. 2018 yılı Kaymakamlık sınavında toplam 100 soru bulunmakta; bu soruların % 12’si (12 soru) ekonomi başlığı altında tanımlanmış olsa da geçmiş sınav tecrübesinden hareketle mikro iktisat ve makro iktisat kısmından sorulmaktadır.Soruların % 10’u ise (10 soru), Türkiye`nin Sosyo-Ekonomik yapısından çıkmaktadır. Sınavda sorulan toplam soruların % 22’si, yani 22 soru iktisat konuları ile ilgilidir. Bu yüzden de bu sınavda başarılı olmak isteyen adayların iktisat ve Türkiye ekonomisi sorularını iyi çalışması son derece önemlidir. Zira genellikle sınavlara hazırlanan adaylar kamu hukuku kısmında yetkin olmakta, bu kısımdan çıkan soruları rahatlıkla cevaplamakta; adaylar açısından belirleyici olan kısım “iktisat-Türkiye ekonomisi–insan hakları ve demokratikleşme” konuları olmaktadır. Bu çerçevede bu kitapta sınavlara hazırlanan adaylara yol gösterici olması amacıyla daha önce kaymakamlık sınavından çıkmış iktisat soruları, konularına göre tasnif edilmiş ve ayrıntılı çözümler ile desteklenmiştir. Çözümlerde ihtiyaç duyulduğunda seçeneklerin tümü açıklanmıştır. Kitabın kapsamında 1993 yılından bu yana yapılmış olan kaymakamlık sınavlarında sorulmuş 440 civarı soru bulunmaktadır. Son birkaç yıldır sorulmuş olan açık uçlu iktisat soruları ise test haline getirilerek okuyucunun dikkatine sunulmuştur.
 
Sınava hazırlanan adaylar açısından bu kitabın önemi şu hususlarda ortaya çıkmaktadır:
 
2016-2017-2018 Kaymakamlık ÇIKMIŞ SORULAR DAHİLDİR.
2015 ve 2017 kaymakamlık açık uçlu sorularından test usulüne çevrilmiş sorular
Çıkmış soruların zorluk-kolaylık düzeyi görülmektedir.
Çıkmış soruların odaklandığı konu başlıkları görülmektedir.
Hangi konulara ağırlık verilmesi gerektiği görülmektedir. Zira adaylar açısından en önemli unsur,zamandır. Doğru konulara çalışmalarının başarılarını arttıracağı aşikardır.

ISBN: 9786059139984

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Sayfa Sayısı: 392

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz