Pegem.Net../resim/urun/4097_B.jpg
İngilizce Test Teknikleri KPDS ÜDS KPSS TOEFL

Editör(ler) :
Yazar(lar) : Gürcan Günay Mustafa Demir 
Yayınevi: Pelikan Yayınevi

25,92 % 40 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 5 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Dünyada İngilizce evrensel bir dil olma yolundayken, ülkemizde de bireysel gelişimde rekabet unsuru ve ayırt edici bir nitelik haline gelmiştir. Yaşamın her anında İngilizce ile karşı karşıya gelmek kaçınılmaz bir hal almıştır. İş ilanlarına göz attığımızda, sekreter ve güvenlik elemanı alımlarında bile İngilizcenin bir ön şart olduğunu görüyoruz. Bir işyerinde aynı işi yapan iki eleman arasında daha iyi İngilizce bilen eleman, daha farklı avantajlara sahip olabilmektedir.

Durum böyle olunca da, İngilizceyi bildiğiniz değil, îngilizceyi ne kadar bildiğiniz önem kazanmaktadır; çünkü günümüzde herkes az çok İngilizce bilmekte ya da bildiğini iddia etmektedir. Bu nedenle, kamu ve özel sektöre yapılan eleman alımlarında, yabancı dil sınavı en önemli eleme aracı özelliği taşımaktadır. Geçtiğimiz yıllarda orta düzeyde îngilizce bilenler bile vasıflı işlere girebilirken, günümüzde çıta çok yükselmiş ve İngilizceye tam olarak hakim kişilere gereksinim artmıştır. Eleman alımı için yapılan sınavlar geçmişte daha basit düzeydeyken, söz konusu bu sınavların da zorluk düzeyi giderek artmıştır. Akademik kariyerin ön koşulu, yabancı dil barajını geçmek olarak kariyer yapmak isteyen akademisyenlerin önüne bir engel olarak konulmuştur.

Eleman seçimi amacına yönelik olarak çok farklı sınavlar uygulanmaktadır. Bu sınavlar, genel dil bilgisini ölçen sınavlar olduğu gibi, belli özel bir alanda İngilizce bilgisini ölçen sınavlar da olabilmektedir. Ama ülkemizde en yaygın uygulama alanı olan ve daha geniş kitlelerin katıldığı sınavlar arasında KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ve üDS (üniversiteler Dil Sınavı) yer almaktadır. Bu sınavlardan KPDS, kamuya alınacak elemanlar için bir yabancı dil barajı olduğu gibi, halen çalışan elemanların kariyer, terfi vb. imkanlardan yararlanmalarında ayırt edici bir nitelik olmaktadır. üDS, halen Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri olarak üç temel alanda uygulanmaktadır. üDS adayları, iş alanlarının özelliğine göre bu dallardan birisinde sınava girmektedir. üniversitelerde akademik kariyer yapabilmenin ön koşulu bu sınavlarda mutlak başarı sağlamaktır. Pek çok akademisyen bu barajı aşamadığı için doçentlik hakkını elde edememektedir.

Yabancı dil, uzun zamanlı ve düzenli çalışma gerektiren bir uğraştır ve büyük fedakarlıklar gerektirir. Bir gün dahi yabancı dilden uzak kalınması, öğrenilenlerin eriyip gitmesine zemin hazırlamaktadır. öte yandan, yoğun mesai ortamı ve boş zaman bırakmayan günlük tempo, yabancı dil çalışmak isteyenlere istedikleri elverişli ortamı çoğu zaman bırakmamaktadır. Pek çok kimse çok paralar sarf ederek, işten kalan zamanlarını - ki bu zamanlar özellikle akşam ve gece saatleri ya da hafta sonlarıdır - feda ederek özel dil kurslarına devam etmekte ve seviyelerini yükseltmeye çalışmaktadırlar. Bütün bu fedakarlıklara rağmen pek çok kimse arzu ettiği verimi ve sonucu bir türlü elde edememekten yakınmaktadır.

SİZ de bu türden yakınmaları olanlardan mısınız? SİZ de günlerinizi, aylarınızı dershane köşelerinde dil öğrenmek, yabancı dil seviyenizi yükseltmek umut ve arzusuyla mı geçirdiniz? Feda ettiğiniz onca zaman ve masrafa karşın bir türlü istediğiniz seviyeye ulaşamadınız mı? KPDS ya da üDS sınavlarına yönelik uzun süreli çalışmalar yapmanıza ve hatta özel ders / kurs almanıza rağmen, bu sınavlarda istenilen başarıyı yakalayamadınız mı? özel ders ve kurslardan umudunuzu kestiniz mi? Ya da artık neredeyse bu işi başaramayacağınız hissine mi kapıldınız? KPDS / üDS sınavlarında neden başarısız olduğunuz hakkında bir kanaatiniz yok mu? Bu sınavlarda, sınava yönelik özel stratejilerin ve soru çözme tekniklerinin var olduğunu ve sınavlarda başarılı olmak için bu strateji ve tekniklerin çok işe yaradığını biliyor musunuz? Bu strateji ve tekniklerden habersiz misiniz?

Dershane ve özel kurs için zaman bulamıyor musunuz? Ya da dershane ve özel kurs için ekonomik durumunuz müsait değil mi? Bireysel çalışmalarınızda sıklıkla sözlüğe bakmak zorunda kalıyorsunuz ve bu da hem çalışma hızınızı kesiyor hem de şevkinizi mi kırıyor? Sınavlarda okuma parçalan sizin için bir kabus mu oluyor? Ya da nedenini bilmediğiniz sorunlar ve yanıtlayamadığınız sorular mı var yabancı dilde başarıya giden bu uzun süreçte? İngilizce SİZ`in için zaman zaman adeta bir kabus mu oluyor?


ISBN: 9789944119252

Baskı Sayısı: 4. Baskı

Basım Tarihi: Ağustos 2015
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 600

Ebat: 19x27


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz