Pegem.Net



../resim/urun/410559_B.jpg
Keşfet Dokun Değiş

Temas Odaklı Terapi

Editör(ler):
Yazar(lar): İzzet Zülküf Çelik
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

21,25 % 15 indirim
25,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Daha çok modern çağ ile ilgili olduğu düşünülse de insanoğlu varoluşundan itibaren ilişkisel problemler yaşamaktadır. Aristo ve Sokrates’in yazılarına dahi yansıyan bu çatışmalar pozitivizmle birlikte kuram temelli olarak ele alınmaktadır. Sevgili İzzet bu kitabında insanı anlama ve insanoğlunun değişimine dönük olan bu çabayı psikoterapi kuramları ekseninde ete kemiğe büründürmekte. Ayrıca bu kitap insanı anlama çabasının bir adım üstüne çıkarak insanoğlunun değişebileceğini yaşantısal örneklerle bizlere gösteriyor. Değişimimiz için modern, sistemik, somut bir eylem çağrısı… Uzmanlar ve bu alana ilgi duyanlar için kılavuz olma niteliğinde olan bu kitap hem kişinin kendi kendini değerlendirmesi hem de gelişimsel bir çabanın içerisine girmesi için önemli fırsatları barındırıyor.
Dr. Öğr. Üyesi Atanur AKAR
Gelişim Psikoloğu
 
Her insan hayatta mutlulukları yaşadığı gibi, mutsuz olduğu, tökezlediği, çıkmaza girdiği ve ne yapacağını bilememe haliyle çaresizlik hissettiği zamanlar yaşar. İşte bu kitap tüm bu duygu durumlarının içinde “artık ben, ben olmak istiyorum, kendim olmak istiyorum” diyenlerin kitabı. Bu kitapta kendinize ait birçok dinamiği keşfedeceksiniz, hayatınıza dokunacaksınız ve elbette değişeceksiniz. İzzet Zülküf Çelik bu kitabıyla sadece değişimi keşfetmek isteyen insanlara bir rehber sunmakla kalmıyor, aynı zamanda psikoloji, psikolojik danışmanlık ve ruh sağlığı alanında çalışanlara da kuramsal temelli uygulamaya dönük çözüm önerileri de sunuyor. Kutlarım.
Dr. Seyda MAVRUK ÖZBİÇER
Psikolojik Danışman
 
Bu kitap okuru içsel bir yolculuğa davet ediyor. Yazar, yer yer öğrencisine yol gösteren bir hoca, yer yer terapi odasındaki referans aldığımız kişi. Her iki durumda da süreci besleyen merak, sorgulamak, keşfetmek… Hedef ise değişim. Yazar, “Temas Odaklı Terapi” yaklaşımında Transaksiyonel Analiz kuramının felsefesine ve temel kavramlarının açılımına örnekler sunuyor. Transaksiyonel Analiz ile ilk kez tanışanlar kadar herkesin zevkle okuyacağı, faydalanabileceği bir kitap.
Fatma TORUN REİD
Uzman Psikolog
TA Derneği Kurucu Başkanı

ISBN: 9786052419632

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 144

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Evlilik ve Aile Terapisi
106 adet satıldı
32,40

2
Mış Gibi Yaşamlar
82 adet satıldı
30,00

3
İçimizdeki Biz
58 adet satıldı
24,00

4
Keşfet Dokun Değiş
20 adet satıldı
21,25

5
Etnopedagoji
8 adet satıldı
23,80

6
İletişime Yeni Yaklaşımlar

7
Hayır Demeyi Bilmek
5 adet satıldı
22,88

8
Dijital Medya ve Toplumsal Cinsiyet Kavramlar Fırsatlar Sınırlılıklar

9
Şiddet ve Kutsal
1 adet satıldı
31,50

10
Astronomi Kitabı
1 adet satıldı
71,25