Pegem.Net../resim/urun/411528_B.jpg
Ders Kitabı İncelemesi

Editör(ler) : Özcan Demirel Kasım Kıroğlu 
Yazar(lar) : Özcan Demirel Kasım Kıroğlu Mehmet Baştürk Durmuş Kılıç Banu Aktürkoğlu Behçet Oral Ahmet Çebi Meziyet Mozakoğlu Serpil Güvendi Kaptan  Ata Yakup Kaptan  Yücel Kabapınar Filiz Kabapınar Murat Aşıcı 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Bu yapıt, eğitim fakültelerinde okutulmakta olan aynı başlıklı derse kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.
 
Kitap, üç modülden oluşmaktadır. Birinci modülde ders kitaplarına genel bir bakış açısı, tarihçesinden başlayıp öğretimdeki yeri irdelenerek ele alınmış, ikinci modülde ders kitabı incelemede kullanılabilecek ölçütlere göre değerlendirmenin nasıl yapılacağı ve değişik konu alanı ders kitaplarını incelemek için geliştirilen ölçeklerin hazırlanması üzerinde durulmuştur.
 
Modüllerle ilgili bölümler ve konu başlıkları, Yükseköğretim Kurulunun belirlediği kur tanımına göre belirlenmiştir. Kur tanımında vurgulanan ‘‘eleştirel bakış açısı’’ bu yapıtın da genel amacı olmuş ve özellikle bu dersin sonunda öğretmen adaylarının ve öğretmenlerimizin bu eleştirel bakış açısıyla ders kitaplarını incelemeleri hedef alınmıştır.

ISBN: 9786050370058

Baskı Sayısı: 3. Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 306

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz