Pegem.Net../resim/urun/412750_B.jpg
Eğitim Sosyolojisi

Editör(ler) : Mehmet Akif Sözer  
Yazar(lar) : Recep Özkan Ali Gurbetoğlu Murat Şahin Hayati Beşirli Zeynep Serap Tekten Aksürmeli Cengiz Poyraz Mehmet Fatih Karacabey Yakup Öz Fatma Güngörer Nilgün DAĞ Mehmet Akif Sözer  Rafet Aydın Mustafa Talas Şahin Aybek Hüseyin Şimşek 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

29,75 % 15 indirim
35,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Eğitimin bireysel etkinliklerinden daha çok sosyal boyutuyla tartışılmaya başlandığı günümüz toplumlarında; küreselleşmeden kültüre, politikadan göç kavramına, toplumsal hareketlilikten fırsat eşitliğine, aidiyetten toplumsal tabakalaşmaya kadar geniş bir yelpazede “kalburüstü” kavramların ön plana çıktığı, dolayısıyla eğitim sosyolojisinin altının kalın çizgilerle çizilmeye başlandığı görülmektedir.
 
Sosyolojiyle tanışmayan, sosyolojiyle eğitsel anlamda katma değerler üretemeyen, eğitimin sosyal kurumlarla/kavramlarla/olgularla olan ilişkisini bütüncül bir bakış açısıyla değerlendiremeyen bir anlayışın; özellikle eğitsel açıdan birbirinden kopuk kaba pozitivist bir nedensellik anlayışı ile bilgiyi, değerleri ya da becerileri inşaa ettiği aşikârdır. Eğitim sosyolojisi yalın bir kuramsal değerlendirme ya da özetleme olmanın ötesinde “yaşayan”, toplumsal anlamda geleceğe projeksiyon tutan önemli bir altdisiplindir. Rutine indirgenmiş eğitsel kavramların dışına çıkılarak sosyolojik bir çerçevede yorumlar, analizler ve değerlendirmeler yapmak, geleneksel eğitim paradigmasının sınırlarının dışına çıkılmasına ivme kazandırmaktadır.
 
Bu kitapla eğitim sosyolojisi bağlamında ulusal ve uluslararası araştırmaların harmanlandığı, sosyolojinin kapsamlı bir bakış açısıyla ve özenle eğitsel bir perspektiften süzüldüğü, sadece eğitim fakülteleri için değil sosyolojiye merak duyan her bir birey için kaynak olacağı düşünülmüştür. Eğitim sosyolojisi alan yazınına mütevazi bir katkı sağlayacağı düşünülenve bir ekip ruhuyla hazırlanan bu kitabın faydalı olması dileğiyle…

ISBN: 9786052419823

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 310

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitim Sosyolojisi
279 adet satıldı
29,75

2
Eğitim Sosyolojisi
134 adet satıldı
27,20

3
Sosyoloji
96 adet satıldı
46,75

4
Ev ve Ailede Yaşam Yönetimi
17 adet satıldı
27,62

5
Eğitim Sosyolojisi
17 adet satıldı
29,75

6
Yaşlılık (Disiplinler Arası Yaklaşım, Sorular, Çözümler)

7
Yurttaşlık Bilinci
10 adet satıldı
36,00

8
Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu

9
Sosyolojik Düşüncenin Evreleri

10
Dış Göç ve Eğitim
2 adet satıldı
24,00