../resim/urun/41362onculerç.jpg
Öncü Akademisyenler (E- Kitap)

Editör(ler):
Yazar(lar): İnayet AydınZiya BursalıoğluHaydar TaymazMustafa Aydınİbrahim Ethem BaşaranFeyzi ÖzYasemin Karaman KepenekçiH. Nihat BilgenSudi BülbülGalip KaragözoğluKemal GüçlüolMahmut Adem
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık (E-Kitap)

12,80 % 60 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


DİKKAT!!! Bu e-kitabı alan okuyucularımız satın aldıkları tarihten itibaren 1 yıl boyunca pegemkampus.com internet sitesi üzerinden ya da pegemkampus uygulaması üzerinden online okuyabileceklerdir. 1 yılın bitiminde otomatik olarak satın alan okuyucunun erişimine kapatılacaktır. E-kitap hiçbir şekilde .pdf vb. formatlarda indirilemeyecek, yazdırılamayacaktır.

Bu çalışmada ülkemizde eğitim yönetiminin alt alanlarında akademik çalışmalar yapmak üzere ilk kez yurt dışına giden ve ilk kez yüksek lisans ve doktora alan "öncü" olarak nitelendirdiğimiz akademisyenlerin kişisel, mesleki ve akademik yaşamlarına yer verilmiştir. Bu yüzden araştırmada yöntem olarak "sözlü tarih" yaklaşımı kullanılmıştır. Görüştüğümüz hocalarımızın yaşam öyküleri, geçmişin yaşayan belleğidir. Bütün hocalarımızın kendilerine özgü yaşam ve meslek öyküleri bulunmaktadır.

Bu öyküler yüzyılımızın tarihi için değerli bilgiler içermektedir; çünkü bu öyküler Türk eğitim ve siyasal tarihinin değişiklik dönemlerini yansıtmaktadır. Geçmişe ait eğitim anlayışı, okullar, öğretmenler, köy yaşamı, öğretmen okulları, ihtilallerin sosyal ve eğitsel yaşama olan etkileri, eğitimde sağlanan olanaklar ve verilen mücadeleler, o günleri yaşayan hocalarımızın aracılığıyla doğrudan ve ilk elden ulaşmıştır bizlere. Bu muhteşem kaynakların anlatımları ile bugünden geleceğe bırakılabilecek pek çok değerli ve anılarında saklı olan bilgileri bu sözlü tarih çalışması ile onlara gereksinimi olanlar için kaydettik.
 


ISBN: 9786257052580

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Haziran 2007
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 256

Ebat: 16x24


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Okul Yönetiminde Yeni Yapı ve Davranış

2
Eğitim Yönetiminde Teori ve  Uygulama

3
Eğitim ve Öğretimde Etik
1352 adet satıldı
29,75

4
Etkili Okul ve Okul Geliştirme

5
Öğretim Liderliği
807 adet satıldı
29,75

6
Eğitimde Mükemmellik Arayışı (Etkili Okullar)

7
Eğitimde Yeni Değerler - Eğitimde Dönüşüm

8
Eğitimde Değişim Yönetimi

9
Okul Yönetimi
408 adet satıldı
34,00

10
Alternatif Okullar
403 adet satıldı
27,20


ETİKETLER
,