../resim/urun/414880_B.jpg
Görsel İletişim ve İmge

Editör(ler):
Yazar(lar): Sibel Onursoy
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Çağımızda görsellik sürekli yükselmektedir. Görsel imgelerin artışı, imgeleri okuma ve anlamlandırılma becerisinin artırılması gerekliliğini beraberinde getirmektedir. Bir görsel imgeyi, görüntüyü bilinçli bir şekilde oluşturarak kullanmak kadar, kullandığı ya da paylaştığı görüntünün yaratabileceği etkilerin sorumluluğunu almak, karşı karşıya kalınan bir imgeyi okumak, anlamlandırmak, yorumlamak ve ötesinde ne ya da neler olduğunu bilmek gerekiyor. Bu kitap anlam aktarımını geliştiren görsel imgelerin, görülenlerin ötesinde barınan ileri ve karmaşık anlamları ortaya çıkarmak ve daha ötesine geçmek için temel açıklamalar içermektedir. Kitap görsel iletişimde görsel imgenin rolü üzerine odaklanarak, görsel imgelerden nasıl anlam türetildiğini, anlam yüklendiğini iletişim sürecinde incelemektedir.
 
Görsellerin gücünü kullananların neyi, kimlere, hangi kanalları kullanarak ve nasıl etki yaratacağını açıklamaktadır. Görsel İletişim ve İmge’nin, reklamcılık, gazetecilik, eğlence, oyun, eğitim, grafik tasarım, sinema, film, basın fotoğrafçılığı, halkla ilişkiler, televizyon, web ve sosyal medya gibi dolaylı ya da dolaysız olarak görsel iletişimle ilişkili tüm insanlara yol gösterici ve kaynak olması dileğiyle...

ISBN: 9786052419601

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Eylül 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 264

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz