Pegem.Net../resim/urun/415805_B.jpg
Fen Bilimlerinde Yaşam Becerileri Eğitimi

Editör(ler) : Arzu Kirman Bilgin  
Yazar(lar) : Arzu Kirman Bilgin  Nesli Kala Tufan İnaltekin Sibel Er Nas  Merve Bahar Alaca  Hava İpek Akbulut  Tülay Şenel Çoruhlu Murat Pehlevan Sündüs Yerdelen 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Fen bilimleri öğretim programının beceri öğrenme alanına dahil olan yaşam becerileri, analitik düşünme, yaratıcı düşünme, karar verme, iletişim, girişimcilik ve takım çalışması becerilerinden oluşmaktadır. Bu becerilerin kazanılıp, geliştirilmesi için temel fen kavramlarının öğrenilmesine ihtiyaç vardır. Temel fen kavramlarını öğrenemeyen bireyin, karşılaştığı günlük hayat problemlerine çözüm üretmesi de zordur. Günlük yaşam deneyimlerini, fen bilimlerinden ve yaşam becerilerinden bağımsız düşünmemek gerekir. Bu üç öge birbirini tamamlamaktadır. Buradan yola çıkarak mevcut kitapta hem fen bilimleri öğretmen adaylarının hem de ortaokul öğrencilerinin yaşam becerilerini kazanmalarına yönelik örnekÜ öğretim süreçleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra öğretmen adaylarımız ve hâlihazırda mesleğini yerine getiren öğretmenlerimiz için yaşam becerilerini kazandırma konusunda mesleki bilgilerini geliştirecek gerekli materyaller de bulunmaktadır.
 
Bu kitap “Bağlam Temelli Öğrenme Uygulamaları İle Zenginleştirilmiş Fen Bilimlerinde Yaşam Becerileri Eğitimi Kılavuzunun Tasarlanması,Uygulanması Ve Değerlendirilmesi” isimli 117K993 kodlu TÜBİTAK projesi kapsamında geliştirilen kılavuzu kapsamaktadır. Kitabın, fen bilimleri öğretmen adaylarına, fen bilimleri öğretmenlerine ve fen bilimleri eğitimcilerine rehberlik edecek uygulamaları içermesinin yanı sıra bu alanda çalışan birçok araştırmacıya da yol göstereceği düşünülmektedir.

ISBN: 9786050370041

Baskı Sayısı: 2. Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 232

Ebat: 16X23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Öğretimde Denetim
1457 adet satıldı
25,50

2
Sınıf Yönetimi
549 adet satıldı
30,60

3
Pour Apprendre Une Langue  Étrangere (FLE)

4
Temel İstatistik Yöntemler
40 adet satıldı
45,90

5
Etkin Öğrenme (e-kitap)
30 adet satıldı
23,80

6
Fen ve Teknoloji Laboratuarı ve Uygulamaları

7
Çözümlü Statik Problemleri

8
Hayat Bilgisi ve Sosyal Bilgiler Öğretimi

9
Su Bilgisi
5 adet satıldı
12,75

10
Fen Bilimlerinde Yaşam Becerileri Eğitimi