Pegem.Net../resim/urun/415866_B.jpg
Matematik Eğitiminde Modelleme Etkinlikleri

Editör(ler): Şenol Dost
Yazar(lar): Şenol DostNazan Sezen Yüksel Yasemin Sağlam Kaya Selin UrhanÖzgün Şefik
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

27,20 % 15 indirim
32,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Matematik öğretiminin önemli hedeflerinden biri de öğrenilen matematiksel bilgilerin gerçek yaşamdaki problem durumlarının çözüm sürecine aktarılabilmesini sağlamaktır. Bu hedefe ulaşılabilmesi için matematik öğretimi sürecinde bu yönde etkinlikler yapılması oldukça önemlidir. Bunun için öncelikle matematik öğretmenleri ve öğretmen adaylarının matematiksel modelleme becerilerinin geliştirilmesi gerekmektedir.
 
Matematiksel modelleme üzerine son yıllarda oldukça fazla sayıda çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalar ışığında, matematiksel modelleme becerisinin bileşenlerinin neler olduğu, bu becerinin nasıl geliştirileceği gibi sorulara yanıtlar verilmekle birlikte öğretmen adaylarına verilecek matematiksel modelleme eğitimine yönelik katkılar alanda hâlâ ihtiyaç duyulan konular arasındadır.
 
Matematik yalnızca okulda görülen ve başarılması gereken bir ders midir? Aslında bu sorunun cevabı herhangi bir çelişkiye yer fırsat bırakmayacak kadar nettir. Matematik daha az yorulmak için seçtiğimiz kısa yoldur ya da alışverişte alacağımız para üstüdür. Yani matematik sadece bir ders değil hayatın içinde, kısaca her yerdedir. Bu nedenledir ki matematiksel kavramların gerçek hayattaki problem durumlarının çözüm sürecinde nasıl kullanılacağı matematik öğretiminin en önemli amaçları arasındadır. Şüphesiz ki, bu beceri ve yeterliliğin kazandırılmasında model oluşturma etkinlikleri önemli bir rol oynar. Bu etkinliklerde, öğrenciler okul matematiğinin dışında kalan gerçek hayat problemleri için kendi matematiksel modellerini oluştururlar.
 
Bu kitap, kapsamı ve içeriği bakımından üniversite öğrencileri ve matematik öğretmenleri için yol gösterici, rehber ve kaynak kitap olma özelliklerine sahiptir. Matematiksel modellemenin eğitimde kullanımına ilişkin kuramsal temellerin ve özgün model oluşturma etkinliklerinin yer aldığı bu kitabın literatürde önemli bir boşluğu dolduracağı düşünülerek matematik öğretmen ve öğretmen adaylarının ve üniversite öğrencilerinin kullanımına sunulmuştur.

ISBN: 9786052417997

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Ekim 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 216

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Ortaokulda Matematik Öğretimi (5-8. Sınıflar)

2
Yapılandırmacı Öğrenmede Matematik Problemlerini Çözebilme Yöntemleri

3
Teori ve Problemleriyle Analiz - I

4
Bilgisayar Destekli Geometri
52 adet satıldı
27,20

5
Cebire Giriş
30 adet satıldı
25,50

6
Çözümlü Diferensiyel Geometri Alıştırmaları

7
Genel Matematik 2
14 adet satıldı
34,00

8
Genel Matematik 1
8 adet satıldı
20,25

9
Temel Matematik 1
4 adet satıldı
20,25

10
Temel Matematik Cilt 2
3 adet satıldı
24,30