../resim/urun/415929_B.jpg
Drama Yoluyla Okul Gelişimi

Tüm Sınıf ve Tüm Okulla Uygulanabilecek Yaratıcı Bir Yaklaşım

Editör(ler): Zeki Özenİhsan Metinnam
Yazar(lar): Patrice Baldwin
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

31,45 % 15 indirim
37,00

Sepete At
Yaklaşık 2 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Okul gelişimi ve dramatik durumların nasıl başarılması gerektiğine ilişkin birçok kitap var. Bu kitap; okul gelişimine yönelik iyi drama uygulamalarını sizlere ulaştırıyor. Mick Waters, Öğretim Programı Yöneticisi, Yeterlilikler ve Eğitim Programı Uzmanı
Küçük çocuklar kendi doğal yetenekleri olan “rol oynama dünyaları yaratma” konusunda yalnız değillerdir. Yarattıkları bu dünyalar içerisinde başkalarının yardımı ile etkin ve bütünsel olarak gelişir ve öğrenirler. Öğretmenler, gençler ve yetişkinler hayal dünyalarında birlikte keyifli bir biçimde öğrenmeler gerçekleştirebilirler. Okullar; "tüm sınıfla yapılan drama çalışmalarını" ve "öğretmenin role girmesini" etkin ve stratejik olarak desteklediğinde ve değer verdiğinde, etki derin olabilir. Bu durum, okullara ilişkin standartları yükseltebilir ve okul gelişiminde daha geniş bir biçimde önceliklerin belirlenmesini sağlar. Bu çığır açan kitap, sadece drama öğretmenleri için değil, aynı zamanda okulda bulunan diğer branş öğretmenleri, okul müdürleri ve okul yönetim ekibinin diğer üyeleri için de ilgi çekici olacaktır. Kitap, okuyucuyu adım adım “kullanıcı dostu” bir yolculuğa çıkarıyor ve drama yoluyla bütün okul gelişiminin nasıl başarılabileceğini açık ve pratik bir biçimde anlatıyor.
Güçlü bir kaynak olan D R A M A YOLUYLA OKUL GELİŞİMİ kitabı:
• Dramanın neden tüm çocukların ve gençlerin, öğrenme ve bütünsel gelişimi için önemli olduğunu açık bir biçimde ortaya koyar.
• Drama yöntemiyle; yeterliklerdeki gelişme, öğretim programı, öğretme ve öğrenme arasında kanıta dayalı bağlantılar kurar.
• Bütün okulda drama çalışmaları için etkin öz-değerlendirme, çerçeve ve araç sağlar.
• Dramanın okullarda nasıl etkili bir biçimde yönetileceğini ve idare edileceğini ana hatlarıyla ortaya koyar.
• Çeşitli drama teknikleri ve yaklaşımları sunar.
• 1, 2 ve 3. basamak öğrencileri (5-14 yaş) için öğretim programlarına ilişkin drama çalışmaları sunar.
• Drama ünitelerini destekleyecek bağlantılar ve kaynaklar sunar
Patrice Baldwin Birleşik Krallık’ta asıl çalışma alanı drama ve tiyatro olan Ulusal Drama Derneği’nin (National Drama) başkanıdır. Sanat çalışmalarını geliştirme ve iyileştirme konusunda yerel bir kurumun danışmanıdır (Northfolk). Okul gelişimini amaçlayan “Öğrenme ve Yaratıcılık İçin Drama” (Drama for Learning and Creativity - D4LC) girişiminin yaratıcısı ve ulusal direktörüdür. Başarılı bir okul yöneticisi olan Patrice, şimdilerde ise eğitim standartları dairesi müfettişi ve okul gelişim çalışmalarında destekçi olarak görev yapmaktadır. BBC’de yayınlanan "Bir hikâye yapalım" programı için birkaç yıl boyunca eğitim-drama danışmanlığı yapan Patrice Baldwin, üretken bir eğitim yazarı ve senaristtir. Köklü bir ulusal ve uluslararası drama atölye lideri olan Patrice, hem drama hem de yaratıcılık konusunda konuşmalar ve danışmanlık yapmaktadır. Dünya Yaratıcılık Zirvesi`nde konuk konuşmacı olarak görev yapmıştır. Yeterlilikler ve Öğretim Programları Birimine (Qualitifications and Curriculum Authority) düzenli olarak danışmanlık yapan Patrice Baldwin, aynı zamanda İngiltere Sanat Konseyi`nde drama danışmanlığı yapmıştır.


ISBN: 9786050370447

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Ekim 2019
Baskı Yeri: Ankara


Sayfa Sayısı: 280

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Eğitimde Program Geliştirme
4791 adet satıldı
37,40

2
Aktif Öğrenme
1129 adet satıldı
27,00

3
Eğitimde Yeni Yönelimler
770 adet satıldı
44,20

4
Eğitim Felsefesi
587 adet satıldı
27,20

5
Eğitime Giriş
481 adet satıldı
37,40

6
Eğitim Sözlüğü
328 adet satıldı
29,75

7
Eğitimde Çoklu Zeka

8
Okulda Çoklu Zeka Kuramı
55 adet satıldı
27,20

9
Esnek Öğrenme
39 adet satıldı
24,65

10
Lisans Programlarının Karşılaştırılması


ETİKETLER
,