Pegem.Net../resim/urun/417516_B.jpg
Fen Öğretiminde Kavram Yanılgıları Tespiti ve Giderilmesi

Editör(ler) : Canan Laçin Şimşek 
Yazar(lar) : Canan Laçin Şimşek Özgül Keleş Gamze Babaoğlu Burçin Acar Şeşen Ayfer Mutlu Bayram Coştu Gülten Şendur Elif İnce Aysun Öztuna Kaplan Dilek Erduran Avcı Fatma Taşkın Ekici Erhan Ekici Fatime Balkan Kıyıcı Özlem Oktay Ahmet İlhan Şen Ahmet Tekbıyık Tuğba Yüksel Sedef Canbazoğlu Bilici  Merve Lütfiye Şentürk  Özge Ceylan Umdu Topsakal Çiğdem Çıngıl Barış Şenol Beşoluk 
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

34,00 % 15 indirim
40,00

Sepete At
Yaklaşık 3 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 7,5 ' dir. 75 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Zihinsel bir değişim olarak tanımlayabileceğimiz öğrenmenin beklenildiği gibi gerçekleşmesi, öğrencinin zihninde kavramların nasıl yapılandığını bilmeyi gerektirmektedir. Çünkü çoğu zaman öğrenciler, kavramları bilimsel açıklamalarından farklı bir şekilde yapılandırabilmektedirler. Kavram yanılgıları olarak tanımlanan bu durum, öğrenme sürecinde önemli bir engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yanılgıların farkında olmadan yapılacak öğretim ise beklenen verimlilikte gerçekleşmemektedir.
 
Bu kitap, fen alanındaki kavram yanılgılarının tespiti ve giderilmesi için öğretmenlere rehber olması amacıyla yazılmıştır. Kitapta, Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programı doğrultusunda kavramlar belirlenerek, bu kavramlarla ilgili yanılgılar sunulmuştur. Bu kavramlar: astronomi, madde, hâl değişimi, atom, kuvvet, iş, ısı sıcaklık, ışık, optik, ses, elektrik, canlı, fotosentez, hücresel solunum ve genetiktir.
 
Kitapta, bu kavramlarla ilgili yanılgıların nasıl tespit edileceği ve giderileceği ile ilgili örnekler verilmiştir. Kitapta yer alan örneklerin, yapılandırmacı öğrenme teorisi doğrultusunda ve 5E modeline uygun olarak ders yapmak isteyen öğretmenler ve araştırmacılar için yol gösterici olacağı düşünülmektedir. Bu kitabın, fen bilimleri öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına yararlı olması dileğiyle...

ISBN: 9786050370164

Baskı Sayısı: 1.baskı

Basım Tarihi: Kasım 2019
Baskı Yeri: Ankara

Sayfa Sayısı: 464

Ebat: 16x23,5


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Sınıf Yönetimi
550 adet satıldı
30,60

2
Pour Apprendre Une Langue  Étrangere (FLE)

3
Temel İstatistik Yöntemler
40 adet satıldı
45,90

4
Etkin Öğrenme (e-kitap)
30 adet satıldı
23,80

5
Fen ve Teknoloji Laboratuarı ve Uygulamaları

6
Çözümlü Statik Problemleri

7
Fen Öğretiminde Kavram Yanılgıları Tespiti ve Giderilmesi

8
Fen Bilimlerinde Yaşam Becerileri Eğitimi

9
Su Bilgisi
5 adet satıldı
12,75

10
Genel Kimya Laboratuvarı
1 adet satıldı
9,72