../resim/urun/423293_B.jpg
Parçalanmış Yansımalar

Editör(ler):
Yazar(lar): Şeyda Aydın
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

21,60 % 28 indirim
30,00

Sepete At
Yaklaşık 7 iş günü içerisinde tedarik edilir.
Kargo Koşulları: Kredi kartı/havale/eft ile siparişlerde; Kargo ücreti 10 ' dir. 100 üzerinde siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


Yıl 2042… Siberpunk bir distopya evreninde en merhametsiz zamanlar hiç kuşkusuz; totaliter rejimin, kıtlığın, devasa şehirlerin, kötüye kullanılan teknolojinin devri... İç savaşlardan sonra her şey; sınıfsal-ırksal-cinsel ayrımlardan, tecavüzcü katillerden, adaletsiz bir düzenden, aslında daha çok bir karmaşadan ibarettir. İşte bu evrenin en katı ülkesinde hayat mücadelesi veren genç kadınlardan biri olan Astrid Elo’nun diğerlerinden farkıysa; birkaç yıl önce hafızasını yitirmiş, ailesi dahi zihninden silinmiş yalnız bir kadın olmasıdır. Yaşanılacak dile dökülmez dehşet bir olay üzerine hayatına peş peşe girecek olan insanlar ve varlıklar ile kim olduğuna, hatta ne olduğuna dair hafızasından silinen şoke edici geçmişine doğru doğaüstü bir kapı aralanacaktır.
 
Parçalanmış Yansımalar; sıra dışı anti-kahramanlar, tüyler ürpertici cinayetler, iç içe geçmiş hikâyeler, efsanevi aşklar, akıl almaz alternatif evrenler ve İskandinav mitolojisi gibi derin öğeleri içine alarak bilim kurgu edebiyatı ile fantastik edebiyatı özgünce harmanlayıp, romantizm ve polisiyeyi de içine katarak, 1980’lerin bilimkurgu atmosferinde tekinsiz ama heyecanlı bir yolculuk sunuyor size.
 
Ayrıca roman, tiksindirici bir katilin peşine düşürüyor sizi; bir ucu yeryüzü adaleti, diğer ucu gökyüzü adaleti olan bir teraziye koyuyor kalplerinizi ve soruyor size, bu terazinin hangi tarafında sizinki?

ISBN: 9786053066675

Baskı Sayısı: 1.Baskı

Basım Tarihi: Kasım 2019
Baskı Yeri: İstanbul

Sayfa Sayısı: 354

Ebat: 13.5x19.5

| Gülay Kalkan, 19.2.2020 15:35:23

Her kitabında ayrı dünyaları getirip beynimize yer edindiren yazarımız bu kez yine aynı şeyi yapıyor ve bize başka başka hayatlar, başka başka hayaller sunuyor. Kötü, sert, pis ve şiddet dolu bir distopik zaman. Enteresan bir kadın ve vahşet dolu bir çocuk katliamı. Gerçek kötü adamlar; tabi her ne kadar çok kötü de olsalar içlerinde bir yerlerde bir iyilik kıvılcımı var. İnsanların iyisi çok az. Ölüm çok ama çok kolay. Hatta belki de olması en kolay şey ölüm. Geriye kalan her şey çok zor. Yaşamda kalabilmek bile büyük bir marifet. Durum böyleyken bir de intikam alma hırsı çıkınca işte o zaman durum daha da bir içinden çıkılmaz hale geliyor. Kitapta anlatılan gelecek dünya, çevre ve kişilerin betimlemeleri ile anlatılmaya çalışılan atmosfer kadar hikayenin ilerleyişi ve okuyucuyu içine çeken olaylar bütünlüğü dikkatinizi dağıtmıyor. Sürekli hareket halinde olan akıştan kendinizi alamıyorsunuz. Zaten siz “Bu demek buradan geliyormuş.”, “Aaa hiç böyle olduğu aklıma gelmemişti.” gibi tepkiler verip dururken bir bakıyorsunuz kitap bitmiş bile. Hem de olmasını hiç tahmin edemediğiniz bir son ile… Daha fazla bilgi vermek istemem kitap ile ilgili. Ama şunu söylemek yanlış olmayacaktır; bu bir distopya evet ama bu bir hayat aynı zamanda. Hem de en gerçeğinden, en sertinden ve aynı zamanda Aşk’la dolu bir hayat.


Bu eseri oylarak yorumlayabilirsiniz. Lütfen yorumlarınızın bilgi verici, açıklayıcı ve adil olmasına dikkat ediniz.
Oyunuz
Adınız ve Soyadınız
Eposta
Yorumunuz

BU KATEGORİDE EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER

1
Kırmızı Pazartesi
137 adet satıldı
12,78

2
Yüzyıllık Yalnızlık
87 adet satıldı
34,08

3
Doğunun Limanları
56 adet satıldı
14,20

4
Pal Sokağı Çocukları
43 adet satıldı
14,20

5
Türkçenin Gücü
36 adet satıldı
24,00

6
Çocukluğun Soğuk Geceleri

7
Yılkı Atı
15 adet satıldı
10,65

8
Yolların Başlangıcı
10 adet satıldı
29,82

9
İhanet Noktası
6 adet satıldı
35,10

10
Allahın Askerleri
5 adet satıldı
18,46


ETİKETLER
,